Alexander Valuch: Majster Európy v stolnom tenise

Veľkého úspechu sa dočkal stolný tenista Alexander Valuch. Na majstrovstvách Európy do 21 rokov vybojoval spoločne s Dánom Andersom Lindom zlatú medailu.

Vo dvojhre sa mu veľmi nedarilo, keď nepostúpil z kvalifikačnej skupiny. Všetko si to však vynahradil vo štvorhre.Vo dvojhre som určite chcel postúpil zo skupiny. V prvom zápase som nebol rozohratý a s maďarským reprezentantom Majorosom som prehral.

V druhom zápase proti Bielorusovi Šamrokovi som viedol 3:2 a 7:4, no zápas som nedotiahol do víťazného konca. Vlastnými chybami som sa pripravil o postup zo skupiny,“ rozhovoril sa Alexander Valuch.

Úvod ME bol náročný

Vo štvorhre bolo podľa mladého Žilinčana ťažké prvé kolo a štvrťfinále. „Hneď v prvom kole sme mohli vypadnúť, keď sme s talianskou dvojicou Pinto, Rossi prehrávali 1:2 na sety. Zápas sme však otočili, keď v rozhodujúcom sete sme vyhrali 11:9.

Vo štvrťfinále na nás čakal český pár Polanský, Reitšpies. V tomto zápase sme už prehrávali 0:2. Zlom nastal vo štvrtom sete, ktorý sme vyhrali 11:2 a súper sa už nespamätal. Semifinále aj finále už bolo našou jasnou záležitosťou. Oba zápasy sme vyhrali 3:0.“

Získal novú motiváciu

„Tento úspech pre mňa veľa znamená. Verím, že sa mi bude naďalej dariť, získal som novú motiváciu. Vo svetovom rebríčku by som sa chcel prepracovať na 150. priečku. Momentálne mi patrí až 300. miesto.

Najlepšie som bol na 265. mieste. Cieľom na túto sezónu je kvalifikovať sa na MS, ktoré budú v nemeckom Düsseldorfe. Budem štartovať na Pro Touroch v Slovinsku a Chorvátsku, kde by som chcel nazbierať čo najviac bodov do rebríčka,“ dodal Alexander Valuch.

Juraj Valko, foto: archív AV