Harvy: Z môjho pohľadu som zažil najlepšiu sezónu v KHL

Maskot Harvy (LSZ PHOTOGRAPHY)

Každý väčší klub má svojho maskota. Aj hokejisti Slovana majú svojho Harvyho, ktorý ich sprevádza na domácich zápasoch. Atmosféra je aj vďaka nemu vynikajúca. Oslovili sme tohoto zabávača, jeho meno však zostáva v anonymite.

Ako ste sa dostali k tejto práci?

Po prvej sezóne HC Slovan v KHL v sezóne 2012/13 som zaregistroval, že HC Slovan bude mať od novej sezóny maskota a robia kasting. Prihlásiť sa na kasting bola pre mňa veľká výzva, nakoľko som srdcom Slovanista. Povedal som si, že to skúsim, poslal som životopis a potom som čakal, či sa niekto ozve. A v lete som dostal pozvánku na kasting.

Asi ste museli vyhrať kasting. Čo od vás vyžadovali?

Samotný kasting bol veľmi zaujímavý. Každého vybraného účastníka si volali po jednom a tak nikto nevidel svojich „konkurentov“ a nevedel čo ho čaká. Kostým Harvyho v tom čase ešte nebol na Slovensku (šil sa v Kanade), a preto výber prebehol v kostýme Goolyho. V kostýme potom od nás vyžadovali reakcie na rôzne situácie, ktoré prináša samotný hokejový zápas. Pre mňa najzábavnejšia časť kastingu bola, keď som prišiel na arénu a mal som zabávať imaginárne publikum . Potom pustili hudbu a sledovali naše pohybové a tanečné vlohy. Na kastingu som sa spoznal s pani Zuzanou Jánošovou, ktorá ho viedla a od tej je koordinátorkou maskota Harvyho. Zuzke a kanadským animátorom, ktorí tu spravili školenie pred sezónou 2013/14, som vďačný za to ako v súčasnosti Harvy funguje .

Ako sa pripravujete na zápasy?

Samotná príprava na zápas sa začína už ráno. Celý deň sa musím ľahšie stravovať a piť veľa tekutín. Žiadne vyprážané jedlá alebo ťažšie stráviteľné. Na pitie väčšinou len voda, minerálka alebo džús. Minimálne 2 hodiny pred zápasom už som na zimnom štadióne. Idem do šatne, pripravím si kostým a zrelaxujem ešte. Hodinu pred samotným zápasom začínam s rozcvičkou. Polhodinu pred samotným buly sa obliekam do kostýmu a presuniem sa na miesto odkiaľ vychádzajú hráči na ľad.

Zažili ste nejaké zaujímavé príhody?

Zaujímavých príhod za 4 roky bolo neúrekom. Už samotný kasting a školenie kanadskými animátormi bolo veľmi zaujímavé. Doteraz si pamätám na svoj prvý zápas. Miešala sa vo mne radosť, hrdosť s trémou a obavami, aby som nesklamal. Väčšina príhod sú zábavné a spojené s konkrétnymi ľuďmi . Niekedy keď sa mi podarí nejaký žart niekomu a pobavím s ním publikum, tak to poteší. Ale rozpovedať konkrétne viac príhod by bolo možno aj na vydanie knihy . To musí človek vidieť a zažiť.

Najčastejšie sa s vami chcú odfotiť deti. Koľko fotiek urobíte za zápas?

No, nie je to úplne pravda. Prekvapilo by vás, koľko dospelých sa chce fotiť. Ale určite najvďačnejšie sú deti. V tejto sezóne sa na tribúnach objavilo niekoľko detí, ktoré som si obľúbil. Spomeniem azda to naj, ktoré má odhadom 3 roky a mamička mi ho vždy dá na ruky a ja ju vezmem k mantinelu a tam spolu pozeráme hokej. Je to milé a aj fanúšikovia vtedy reagujú s úsmevom a fotia si nás. Ale každá jedna reakcia od fanúšikov pri fotení je úsmevná. Snažím sa vyhovieť každému aj keď nie vždy sa mi to podarí. Ale aj ja mám svoj časový harmonogram a niekedy sa stane, že nestihne sa odfotiť každý. Za zápas spravím odhadom 300-500 fotiek. Cez víkendy, keď je viac detí tak tých fotiek spravím aj cez 1000.

Ktorý z hráčov Slovana je Harvyho najobľúbenejší, ako hodnotí sezónu, či má počas zápasov presný plán, akých známych ľudí stretol a či ho uvidíte na štadióne Slovana aj v ďalšej sezóne, to všetko sa dozviete v rozhovore v aktuálnom čísle týždenníka ŠPORT žurnál, ktorý nájdete vo vašich stánkoch.

ŠPORT žurnál 06

Juraj Valko, foto: LSZ PHOTOGRAPHY, SITA

www.fanshopsb.sk

www.fanshopsb.sk

You may also like...