Martin Pupiš: Slovenská atletika je na vzostupe

Slovenská atletika dobrými výsledkami na halových majstrovstvách Európy dokázala, že je na vzostupe. Všetkých funkcionárov zväzu milo prekvapil veľký záujem médií o ich športovcov. My sme požiadali o hodnotenie všetkých reprezentantov šéftrénera SAZ Martina Pupiša.

Ako hodnotíte celkovo vystúpenie všetkých atlétov?

Vytvorili sme úspešný tím – najmä vďaka Volkovi. Osem našich pretekárov sa umiestnilo do dvanásteho miesta. To dokazuje, že atletika na Slovensku je v progrese. V Belehrade štartovala 15 športovcov a osem sa umiestnilo do 12. miesta, čo je širšie finále. Pred HME sme hovorili, že k maximálnej spokojnosti bude potrebné získať jednu medailu, čo sa nám nakoniec podarilo. Je to fantastické, podarilo sa utvoriť dva slovenské rekordy. Dosiahli sme výsledky asi až nad možnosti našej atletiky.

Prejdeme teraz k hodnoteniu každého atléta:

Ján Volko (60 m)

Zaslúži si absolutórium. Zisk striebra hovorí jasnou rečou. Pred dvomi rokmi sme mu dali šancu a teraz priniesol medailu. Vkladali sme do neho nádeje, verili sme, že by sa mohol prebojovať do finále.

Matúš Bubeník (výška)

Iba o vlások mu unikla medaila. Keby skočil na prvý pokus 227 cm, tak má medailu. Piate miesto je veľkým úspechom.

Lukáš Beer (výška)

Vkladali sme do neho medailové nádeje. Nakoniec skončil na 11. mieste.

Jana Velďáková (diaľka)

V diaľke skončila na 12. mieste, čo je jej najlepšie umiestnenie na halových šampionátoch. O prepadáku sa nedá hovoriť. Je dvojnásobná medailistka z ME.

Dana Velďáková (trojskok)

V trojskoku dosiahla výkon 13,72, čo je slovenský výkon roka. Na postup do finále to však nestačilo.

Iveta Putalová (400 m)

V kútiku duše sme od nej očakávali medailu. Pred dvoma rokmi bola štvrtá na ME a minulý rok bola šiesta na MS. Nakoniec skončila na 9. mieste. Tentoraz nemala toľko športového šťastia. Štartovala však v disciplíne, kde bola najväčšia konkurencia.