Marek Bartánus: Nie je dôvod na paniku, herné výpadky si nemôžeme dovoliť

Jedno z prekvapení štvrťfinále play­‑off sa zrodilo v druhom zápase v Košiciach, ktoré prehrali s Martinom 1:2. V stretnutiach proti Martinu sa strelecky darilo kapitánovi Marekovi Bartánusovi, ktorý dal štyri góly.

Po úvodných dvoch stretnutiach s Martinom je stav na zápasy 1:1. S týmto stavom ste asi nerátali?

Nemôžeme byť spokojní. Do Martina sme chceli ísť s dvoma víťazstvami. Kruto sme doplaliti na herný výpadok v druhej tretine. V tretej tretine sme si dokázali vytvoriť dostatok šancí, no ani jednu sme nedokázali premeniť.

Prvý zápas ste vyhrali 4:0. Aký to bol zápas?

Všetci sme vedeli, že Martinčania neprídu odovzdaní, ale že budú bojovať a korčuľovať. Už v prvej tretine neboli nejako zalezení a keď mali možnosť napádať, tak to urobili. Myslím si, že diváci videli veľmi kvalitný hokej. Skóre je pre súpera trošku kruté, no my sme veľmi radi, že prvý dôležitý krok sme zvládli. Ukázali jeden kompaktný výkon. Pracovali sme na sto percent do poslednej minúty a hokej nám chutil po všetkých stránkach.

Kedy ste naposledy zaknihoval hetrik?

Pamätám sa, keďže nie som častým trojgólovým strelcom. Podarilo sa mi to v drese Popradu a bolo to tuším proti SR 20.

Vaša bilancia je veľmi dobrá, dva zápasy štyri góly…

Napriek tomu, že som dal štyri góly nie som spokojný, lebo ako tím sme v druhom zápase neuspeli. Musíme si druhý zápas poriadne prebrať a poučiť sa. Jednoducho musíme hrať svoj hokej šesťdesiat minút. Ak chceme uspieť, nemôžeme mať výpadky. Súper to okamžite využije.

Dá sa povedať, že v prvých dvoch zápasoch sa výraznejšie presadil iba váš útok a to je asi málo?

Aj ďalšie útoky nehrali vyslovene zle. Dokázali si vytvoriť šance, no góly nedali. V ďalších zápasoch to môže byť iné. V play­‑off je jedno kto dá góly, dôležité sú víťazstvá.

Pre zranenie chýbal Laco Nagy. Prejavila sa jeho neprítomnosť?

Laco Nagy je veľmi kvalitný hráč. Je to náš najlepší strelec. Určite nám veľmi chýbal. Ja som bol tiež dlhšie mimo hry. Ak chceme byť úspešní, musíme sa s takýmito stratami vysporiadať.

S akým cieľom pôjdete do Martina?

Ako som už spomínal musíme hrať celý zápas bez výpadkov. Nemôže sa stať, že súper sa viackrát dostane do prečíslenia. Ak budeme hrať svoj hokej, tak uspejeme. Verím, že v obidvoch stretnutiach vyhráme.

Napriek tomu, že ste v domácom prostredí v jednom zápase neuspeli, nie je dôvod na paniku?

Určite nie. Uvedomujeme si kvalitu nášho kádra. V play­‑off je potrestaná každá chyba. Musíme sa zlepšiť v koncovke, lebo s jedným gólom sa len veľmi ťažko dá vyhrať.