Radoslav Rančík: Dosiahli sme absolútne tímové víťazstvo

  V sobotu 20. mája o 19.46 h veľmi pekne zaplnená Hant aréna s výnimkou niekoľko desiatok priaznivcov z Komárna skandovala „majstri, majstri, majstri!“.

Basketbalisti BK Inter Bratislava totiž v tomto čase získali 4. majstrovský titul v ére samostatnosti, keď v 5. finálovom stretnutí Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) triumfovali nad MBK Rieker Com­‑Therm Komárno 94:82 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy.

Zverenci srbského trénera Olivera Vidina získali trofej pre víťaza opäť po troch rokoch. Po súboji sme sa porozprávali s Radoslavom Rančíkom, sedemnásobným najlepším basketbalistom Slovenska a kapitánom Interu.

Aké boli vaše pocity, keď ste ako prvý zdvihli majstrovskú trofej nad hlavu?

Fantastické! Dosiahli sme niečo veľmi pekné a preto som veľmi hrdý na náš tím. Musím zdôrazniť, že toto je absolútne tímové víťazstvo. Vo svojej bohatej kariére som už toho veľa prežil, ale pre mňa osobne bolo nádherné a sladké zdvihnúť pohár nad hlavu.

Takisto som veľmi rád, že titul sme získali doma pred svojimi výbornými fanúšikmi. Veľmi ďakujem manželke, dcérke, rodičom, bratovi Martinovi a všetkým, ktorí nás v poslednom finálovom zápase podporili.

Čo znamená pre vás tento premiérový majstrovský titul vo farbách Interu?

Je to niečo úžasné, sme majstri, naša tvrdá práca priniesla krásne ovocie. Každý deň sa tu stretávame, často sme preč od našich rodín, preto ešte raz im patrí veľká vďaka za to, že sa veľa pre nás obetujú.

Každý titul je špecifický, má svoju hodnotu, tento som prvý raz s Interom vyhral doma na Slovensku, o to je pre mňa cennejší.

Piate finále s výnimkou úvodných minút ste mali vo svojich rukách, nedopustili ste v ňom už žiadnu drámu. 

Rozhodlo to, že sme začali koncentrovane. Bolo vidieť ako žila lavička. Zobrali sme si ponaučenie z predchádzajúceho štvrtého zápasu v Komárne a išli sme s veľkou energiou, ale aj so sebavedomím.

Samozrejme, v našej hre sa vyskytli aj chyby, ale myslím si, že sme bojovali do konca a zvíťazili sme zaslúžene. Jednoducho sme vedeli, že sme lepší tím, museli sme to však potvrdiť na palubovke.

Takisto na rozdiel od Komárna máme širší a kvalitnejší káder.

Komárno ste vo finálovej sérii zdolali 4:1 na zápasy, nemyslíte, že to dosť svedčí o vašej dominancii?

Na slovenské pomery máme úžasný tím. Viacerí chlapci si počas celej sezóny prešli cez zranenia a iné rôzne problémy, toto všetko však k basketbalu patrí. Preto mám tak rád tento šport, aby som na konci sezóny bol na absolútnom vrchole.

Aj touto cestou ďakujem funkcionárom, trénerom, hráčom a každému, kto nejakým spôsobom k tomuto titulu prispel.

Ktorý moment v tejto sérii bol podľa vás rozhodujúci?

S výnimkou štvrtého zápasu v Komárne to boli dosť vyrovnané zápasy. Kľúčovým momentom celej série bolo naše dvojbodové víťazstvo v druhom finálovom stretnutí na palubovke Komárna. Mali sme trošku šťastie, ale bol to zlomový moment.

Pre Inter ste stále jeden z kľúčových hráčov, lebo vo finálovej sérii ste si udržal priemer 19,6 bodov na zápas…

Teší ma, že takto pomáham mužstvu. Napokon mojou úlohou je vždy nastrieľať čo najviac bodov, väčšinou sa mi to darí, takže som so svojou úlohou v tíme spokojný.

V októbri budete mať 38 rokov, uvidíme vás v žltočiernom drese aj v novej sezóne?

Stále si trúfam hrať na vysokej úrovni. Najdôležitejšie bude, aby som bol zdravý, lebo v tomto ročníku ma trápili zranenia. Som rád, že som stále platný na palubovke. S Interom mám ešte rok zmluvu, rád by som ju dodržal.

Ako ste oslávili tento štvrtý majstrovský titul?

Po zápase sme si celé družstvo posedeli, zabavili sa do rána, samozrejme, na titul sme si pripili šampanským či nejakým pivom.

Milan Valko, foto: SITA

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 18, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 

Ak sa Vám týždenník ŠPORT žurnál páči a chcete nám pomôcť ho rozvíjať, objednajte si predplatné:

Predplatné ŠPORT žurnál

You may also like...