Domov FUTBAL Na ME do Poľska bez Ondreja Dudu

Na ME do Poľska bez Ondreja Dudu

Futbalová reprezentácia do 21 rokov sa pred blížiacimi sa ME v Poľsku (16. – 30. júna) pripravuje v Šamoríne. V konečnej nominácii na ME chýba stredopoliar Herthy Berlín Ondrej Duda, ktorého neuvoľnil jeho zamestnávateľ.

V tomto výbere chýbali aj Milan Škriniar, Stanislav Lobotka, Matúš Bero, Albert Rusnák a aj László Bénes, ktorí dostali od kormidelníka Jána Kozáka pozvánku do A‐tímu.

„S Ondrom som bol v kontakte, boli sme ho navštíviť. Veľmi chcel reprezentovať. Nebol síce zapojený do kvalifikácie, ale chceli sme ho do kádra. Ondro nám veľmi bude fandiť. Postoj Herthy, samozrejme, chápem.

Bolo by však zrejme fajn zamyslieť sa nad tým, či takéto podujatie nemá byť v kalendári FIFA, čo by pre kluby znamenalo povinnosť uvoľniť hráčov,“ uviedol tréner Slovenska Pavel Hapal.

Do kádra prenikol aj brankár FC Spartak Trnava Adam Jakubech. „Nechceli sme brať do kempu štyroch gólmanov. Adam odchytal celú sezónu. Momentálne ešte nemáme jasno o brankárskej jednotke,“ skonštatoval 47-ročný kormidelník.

Kapitán Zreľák sa vrátil

V nominácii chýba stredopoliar Dávid Ivan, tento kmeňový hráč talianskej Sampdorie Janov má za sebou neúspešné hosťovanie v druholigovom Bari. Príležitosť v kempe dostal aj krídelník poľského Piastu Gliwice Lukáš Čmelík, kmeňový hráč MŠK Žilina.

V kádri je aj kapitán reprezentácie Adam Zreľák, ktorého v priebehu sezóny trápili zranenia a zotavoval sa po aprílovej operácii nohy. „Keď sa Adam zranil, tiekli mu slzy a myslel si, že mu Euro utečie.

Vidíte však, čo dnes dokáže medicína. Verím, že bude pripravený na sto percent,“ uzavrel Pavel Hapal.

Na ME po druhýkrát

Súpermi Slovákov v základnej A­‐skupine ME 21 budú futbalisti domáceho Poľska, obhajcu prvenstva Švédska a Anglicka. Kontinentálny šampionát hráčov do 21 rokov sa uskutoční premiérovo s dvanástimi účastníkmi.

Hapalovi zverenci nastúpia 16. júna o 20.45 h v Lubline proti Poliakom. Následne SR čakajú zápasy proti Anglicku (19. júna o 18.00 h v Kielcach) a Švédsku (22. júna o 20.45 h v Lubline).

Do semifinále postúpia víťazi skupín a najlepší tím z druhých priečok, zvyšné okteto sa s podujatím rozlúči. Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov sa na európskom šampionáte predstaví po druhý raz, prvýkrát od časti na domácej pôde v roku 2000.

text:val, SITA, foto: SITA

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 20, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 

http://sportzurnal.sk/2091/sport-zurnal-20-sportove-rodiny-prinasaju-uspechy-aj-slovensku/

Chcete viac? Predplaťte si ŠPORT žurnál Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sumár osemfinále LM: Juventus aj Real skončili

Minulý týždeň priniesol návrat futbalu najskôr v podobe súťaže číslo dva na európskom kont…