Domov FUTBAL FK Inter Bratislava sa zdvihol z dna a už postúpil do II. ligy

FK Inter Bratislava sa zdvihol z dna a už postúpil do II. ligy

Do tretice všetko dobré! Futbalisti FK Inter Bratislava v záverečnom 30. kole TIPOS III. ligy rozdrvili ŠK Bernolákovo 7:0 (4:0) a po trojročnom pôsobení v tejto súťaži sa stali jej víťazmi s rekordným počtom 76 bodov.

Na štadióne FK Tatran Stupava medzi fanúšikmi žltočiernych zavládla veľká radosť, lebo niekdajší dvojnásobný majster Slovenska si vybojoval postup do II. ligy!

Jozef Barmoš, legenda Interu, stál pri mužstve aj v najťažších časoch. Inter v roku 2009 vyhral II. ligu, lenže nemohol z ekonomických a aj z iných dôvodov mať A‐mužstvo a účinkovať v Corgoň lige.

Vtedajší funkcionári licenciu predali FK Senica, ale už o rok sa Inter vrátil na mapu slovenského futbalu, keď mužov prihlásil do V. ligy. Za ten čas oslávil štyri postupy a pri všetkých bol Jozef Barmoš, či už v úlohe trénera, alebo prezidenta klubu.

Inter z V. ligy postúpil už do II. ligy, takže tvrdá systematická práca priniesla pekné ovocie…

Máme za sebou veľmi náročné obdobie, lebo sme sa museli vysporiadať nielen so športovými otázkami, ale aj s infraštruktúrou. Prišli sme totiž o všetky tréningové možnosti, čo nás výrazne obmedzovalo. Som teda veľmi rád, že sme sa posunuli na tú úroveň, ktorú sme kedysi opustili.

V III. lige ste boli až tri roky, zrejme viac ako ste si mysleli?

Mali sme tú smolu, že keď sme vyhrali III. ligu, vtedajšie Majstrovstvá kraja Bratislava‐mesto, tak sa robila reorganizácia súťaží a takmer všetky mužstvá sa presunuli spolu s nami do rovnakej súťaže.

Takže my sme to víťazstvo, ktoré sme dosiahli sme vôbec nejako nepocítili. Pravda, treba zobrať do úvahy aj to, že každý rok sa objavil nejaký kvalitný súper, ktorý je konkurencieschopný, akými boli napríklad Dunajská Lužná a Svätý Jur.

Na druhej strane súťaž ste vyhrali s rekordným počtom bodov, čo svedčí o kvalitách mužstva?

Mužstvo sme systematicky dopĺňali, tréner Richard Slezák dal so športovým riaditeľom dokopy schopný káder.

Hráči si na seba zvykli, zapracoval sa dobrý herný systém a som rád, že s výrazným bodovým ziskom sme postúpili do II. ligy. Osobne som nečakal tak tuhý odpor, či už od FC Rohožníka, alebo aj od ďalších mužstiev.

Druhá liga bude však už iná káva ako III. liga. V nedávnej minulosti jej víťazi Dunajská Lužná, Svätý Jur sa v nej ohriali iba rok a dlhšie v nej nevydržal ani Slovan B. Neobávate sa, že budete kráčať v ich šľapajách?

Určite musíme mužstvo posilniť, nechceme v II. lige dopadnúť tak zle ako naši predchodcovia. Základ tíme je dobre postavený, nemusíme ho teda budovať a to je pre nás istá výhoda. Verím, že získame vhodné typy hráčov, ktoré prinesú ešte vyššiu kvalitu.

Inter je bratislavský klub, jeho priaznivci si želajú, aby namiesto Stupavy hrával v hlavnom meste Slovenska. Kedy sa tak stane?

Nikdy sme sa neseparovali od Bratislavy. Naopak, musím povedať, žiaľ, Bratislava nás pustila dole vodou a boli sme doslova vyštvaní z hlavného mesta Slovenska. Taká je realita.

Teraz očakávame, že možným riešením by mohol byť pre nás štadión ŠCP Dúbravka, kde by sme mohli hrávať domáce majstrovské zápasy. Tam by sa mohlo vytvoriť vyhovujúce prostredie pre II. ligu.

Zatiaľ však pokusy o túto možnosť zakaždým zlyhali, nie ale našou vinou. Vlastníkom štadióna je ministerstvo vnútra, chceme ho požiadať o zváženie situácie.

Sme si vedomí, že Bratislava si zaslúži mužstvo v II. lige s tým, aby fanúšikovia nemuseli cestovať na vidiek.

V kuloároch sa hovorí, že majiteľ AS Trenčín Tschen La Ling vstúpi aj do Interu…

S AS Trenčín dobre spolupracujeme, doteraz sa však nestalo žiadne majetkové prepojenie. Možnosti sú rôzne, v náročnejšej súťaži, akou je II. liga budeme potrebovať aj viac financií a lepšie zabezpečenie celého chodu klubu.

Toto všetko je však už v kompetencii kľúčového akcionára klubu Petra Hasoňa.

Osobitné uznanie si zaslúži bývalý reprezentant Roman Kratochvíl, ktorý Interu výrazne pomohol v najťažších časoch…

Dal by som ho za vzor všetkým hráčom. Je to skutočný srdciar, do Interu sa vrátil v čase, keď mal stále výbornú formu a viaceré ponuky od iných klubov.

Z celého srdca mu gratulujem, že doviedol tento tím do II. ligy a tým pádom splnil svoj veľký záväzok, ktorý si sám určil. Inter zdvihol z dna a za to mu patrí obrovská vďaka.

V podstate je to zázrak, kde sme to dotiahli, lebo keď sme štartovali v V. lige nemali sme prakticky nič.

Milan Valko, foto: Milina Strihovská

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 21, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 

http://sportzurnal.sk/2166/sport-zurnal-21-hadzanarsky-sviatok-nas-ovladol/
Chcete viac? Predplaťte si ŠPORT žurnál Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Drogba kandiduje za šéfa futbalu na Pobreží Slonoviny, bude mať troch súperov

Človek má troch sudcov – Boha, svoje svedomie a ľud krajiny. To sú slová niekdajšieh…