Domov BASKETBAL NBA: Ďalší rekord padol! Curry je späť…

NBA: Ďalší rekord padol! Curry je späť…

Stephen Curry patrí bez debaty medzi najväčšia hviezdy NBA posledných sezón. Dvojnásobný najlepší hráč základnej časti lámal rekordy najmä v minulej sezóne. Aj keď tá tohtoročná ešte len začala, už padol ďalší.

V noci z pondelka na utorok, hostil Curry so svojím tímom Golden State Warriors „pelikánov“ z New Orleans. Curry, známy svojou presnou muškou najmä z väčších vzdialeností premenil tentokrát celkom 13 trojkových pokusov, čo je nový rekord NBA v počte trojok jedného hráča v jednom zápase.

Stalo sa tak len jeden zápas po Curryho „výbuchu“, keď v piatkovom zápase na palubovke Lakers nepremenil Curry ani jeden trojkový pokus, čo sa mu stalo prvýkrát po neuveriteľných 157 zápasoch v rade, v ktorých zaznamenal aspoň jednu trojku.

Všetky Curryho trojky v zápase s New Orleans

Rekordy traste sa

Minulá sezóna bola z pohľadu Curryho a spol výnimočná. Tím okolo šikovného rozohrávača pokoril viacero rekordov, niektoré staré aj niekoľko desiatok rokov.

Počet vyhratých zápasov, počet premenených trojok oboch tímov v jednom zápase, počet premenených trojok hráča v sezóne,  počet bodov hráča v predĺžení….to sú len niektoré rekordy, ktoré Curry a Golden State prevalcovali.

O tých ďalších si môžete prečítať nižšie:

Nuž, po minulej sezóne a aj vzhľadom na to, že v lete prišiel do už aj tak nabitého tímu hviezdny Kevin Durant, sa môžeme len tešiť, čo pre nás majú Warriors pripravené pre túto sezónu.

ano, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Dončič opäť prepísal históriu NBA

Na reštart najlepšej basketbalovej ligy sveta sa tešili milióny fanúšikov po celom svete. …