Domov BASKETBAL NBA 60-bodový Tatum a Dončič s unikátnym zápisom

60-bodový Tatum a Dončič s unikátnym zápisom

Najlepšia basketbalová súťaž sveta sa o svoju budúcnosť báť nemusí. Mladé pušky v NBA totiž strieľajú ostrými a prekonávajú rekordy svojich slávnych predchodcov, dnes už legiend spod deravých košov. Cez víkend to potvrdili Jayson Tatum i Luka Dončič.

60-tnik Tatum

Ani 32-bodový náskok nestačil San Antoniu Spurs na to, aby na palubovke Bostonu Celtics zaknihoval v noci na sobotu víťazstvo. Môže za to najmä 23-ročný Jayson Tatum, ktorý konto Spurs zaťažil 60-timi bodmi a výrazne tak dopomohol svojmu tímu k víťazstvu 143:140 po predĺžení.

Rozhodujúcu trojku 16 sekúnd pred koncom dodatočnej päťminútovky premenil Jaylen Brown. Tatum si 60-bodovou porciou vylepšil kariérne maximum na a okrem toho vyrovnal klubový rekord legendárneho Larryho Birda. Vo veku 23 rokov sa stal druhým najmladším hráčom histórie, ktorý dal 60 bodov. Skôr to dokázal súčasný líder Phoenixu Devin Booker.

„Možno zajtra si uvedomím, aká výnimočná vec sa mi podarila. Tento zápas bol presne o tom, kým sú Celtics. Nikdy sa nevzdávajú, nikdy sa nezlomia. Nič sa nevyrovná pocitu dotiahnuť 30-bodovú stratu a rozhodnúť v predĺžení,“ nadchýnal sa po zápase Tatum.

Unikátne triple­-double Dončiča

Nasledujúcu noc zas na seba strhol pozornosť iný mladík. 22-ročný Slovinec Luka Dončič dosiahol unikátny zápis triple­‑double a výrazne prispel k tomu, že jeho Dallas zdolal v domácom stretnutí Washington 125:124.

Dončič v zápase nazbieral 31 bodov, 12 doskokov a 20 asistencií a stal sa iba štvrtým hráčom v histórii súťaže, ktorý dosiahol triple double minimálne s 30 bodmi a 20 asistenciami. Pred ním to dokázali iba Oscar Robertson, Magic Johnson a Russell Westbrook.

„Tuším ma viac teší to, že som mal iba jednu stratu lopty. To sa mi nestáva, takže som z toho naozaj rád,“ okomentoval svoj unikátny výkon svojsky Luka Dončič.

ano, foto: TASR/AP, FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii NBA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

NBA: Zomrel Bill Russell

Vo veku 88 rokov zomrel minulú nedeľu legendárny americký basketbalista a člen Siene slávy…