Domov CYKLISTIKA 66. ročník Okolo Slovenska ovládol Čech Černý

66. ročník Okolo Slovenska ovládol Čech Černý

Český cyklista Josef Černý z tímu Quick­‑Step – Alpha Vinyl sa stal celkovým víťazom 66. ročníka pretekov Okolo Slovenska. Víťazom súťaže o najlepšieho Slováka sa stal Martin Svrček (Quick­‑Step – Alpha Vinyl), celkovo skončil 33.

Celkový víťaz Josef Černý vylepšil svoje maximum zo slovenských pretekov, ktorým bolo 5. miesto v roku 2018. „Myslím si, že môžeme byť spokojní.

Získali sme prvé a druhé miesto v celkovej klasifikácii a k tomu sme zvíťazili v niekoľkých etapách. Ja si odnášam dobré pocity z pretekania a aj cenné víťazstvo.

Mal som aj veľa šťastia a zároveň treba povedať, že sme mali silný tím, ktorý odviedol výbornú prácu. Nie som cyklista na celkové poradie, no veľmi sa teším z tohto úspechu.

Je to pre mňa špeciálny moment,“ povedal 29-ročný pretekár tímu Quick­‑Step – Alpha Vinyl, z ktorého bol aj najlepší Slovák v celkovom hodnotení Martin Svrček.

Ten mal po zranení za sebou iba tri týždne intenzívneho tréningu a pred sebou MS v Austrálii, na ktoré odlietal iba pár hodín po domácich pretekoch.

„Sme ako tím spokojní. Získali sme žltý dres, mali sme aj druhého v poradí a k tomu som získal aj prvenstvo medzi Slovákmi,“ uviedol Svrček.

Dobré výkony Slovákov

Prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara vyzdvihol športovú aj organizačnú úroveň podujatia.

„Košice nás privítali tisíckami divákov a ja verím, že sa sem ešte vrátime. Keď už nevyhral Slovák, tak ma teší, že zvíťazil aspoň Čech.

Športoví fanúšikovia, ktorí boli pri tratiach, ale aj pri obrazovkách, mali určite silné zážitky. Slovenskí pretekári podali na ťažkom podujatí kvalitné výkony.

Martin Svrček dosiahol výborný výsledok a verím, že formu potvrdí aj na MS v Austrálii,“ zhodnotil Pivara.

sam, TASR, foto: TASR/František Iván   • Sagan pri premiére zvíťazil na Okolo Slovenska

    Minulý týždeň sa uskutočnili tradičné cyklistické preteky Okolo Slovenska, tentokrát však …
  • Pretekári na Gire protestovali

    V 19. etape na talianskych Giro d’Italia došlo k nevídanému protestu samotných cyklistov. …
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…