15326219_10154611562063463_4334188828864712301_o

V noci sa odohral v NBA ďalší zaujímavý zápas, ktorý hlavní protagonisti ohodnotili slovami jednoducho: Veľká zábava!

V hale Oracle Arena v kalifornskom Oaklande proti sebe nastúpili domáci Golden State Warriors a hostia z Indiany Pacers. Papierovo mal zápas vyznieť jasne pre domácich.

Stav 80:50 na ukazovateli skóre po prvom polčase potvrdil, že zázrak sa konať nebude, kto by si však myslel, že išlo o ďalší nudný vopred jasný zápas, mýlil by sa. Na palubovke sa teda diali veci! Konečný výsledok 142: 106 nebol až tak podstatný.

TOP akcia večera!

Nezastaviteľný Thompson

Z nastrieľaných 80 bodov v prvom polčase, išla až polovica na konto jedného jediného hráča. Klay Thompson, basketbalista s vychýrenou muškou si tentokrát zastrieľal do sýtosti.

V tretej štvrtine pridal ďalších 20 bodov a utvoril si tak osobný rekord v počte nastrieľaných bodov v jednom zápase. Okrem toho sa stal len 4. hráčom histórie Warriors, ktorý dal v zápase aspoň 60 bodov.

Keďže sezóna je dlhá a zápas bol jasne rozhodnutý, tréner Steve Kerr nechal Klaya v poslednej štvrtine oddychovať. Ten tak hral len 29 minút, a to mu stačilo na 60 bodový zápis. Môžme sa len domnievať čo by sa dialo, keby odohral aj poslednú štvrtinu.

Spoluhráči vo vare, Thompson v ľade

O tom, že v tíme Golden State Warriors panuje žičlivá nálada svedčí, okrem toho, že spoluhráči Thompsona na palubovke neustále vyhladávali, aj to, ako lavička reagovala na zvyšujúci sa počet bodov na Klayovom konte.

Nuž, posúďte sami (na videu od 2:08 do 2:49). No a aby sa Klay trochu schladil, tak v tom mu už pomohol spoluhráč Stephen Curry (na videu od 5:04)