HC Slovan Bratislava vyťažil z ťažkého tripu 3 body

jokerit-slovan-081216-22

Hokejový klub z hlavného mesta odchádzal na posledný trojzápasový trip tohto roka v zlej nálade spôsobenej najmä veľkou maródkou v tíme. Aj preto je zisk troch bodov úspechom, a Slovanisti siahali na ďalšie.

Dobrý výkon v Minsku body nepriniesol

V prvom zápase nastúpil HC Slovan Bratislava proti Dinamu Minsk len s 15 korčuliarmi. Napriek dobrému výkonu mu podľahol 1:4.

V prvej tretine bol so svojimi troma útokmi aktívnejší a mal šance na skórovanie, ale gól nepadol. Aj v druhej tretine hral Slovan dobrý hokej, žiaľ opäť sa strelecky nepresadil.

Naopak domáci sa tešili v 25. minúte, keď pri avizovanom vylúčení prestrelil Lisovec všetko čo mu stálo v ceste.

img_1160

Po štyroch minútach hry v tretej tretine sa hokejistom Slovana podarilo vyrovnať. Puk od Smauela Petráša dostal Mislav Rosandič a v úniku si rutinérsky položil Scrivensa a zakončil do prázdnej brány.

Vyrovnaný stav žiaľ netrval dlho. Ani nie o minúte sa k odrazenému puku dostal Materuchin a Minsk opäť vyhrával. V závere zápasu sa presadil ešte Kulakov a štvrtý zásah pridal do prázdnej brány Rob Klinkhammer.

Cenný skalp z Hartwall arény

Slovanu vyšla prvá tretina na ľade silného súpera, počas ktorej boli aktívnejší a mali viac šancí na skórovanie. U gólu sa tešili v 18. minúte, keď brejk zakončil rutinérsky medzi betóny Žiga Jeglič.

Po šiestich minútach hry v druhej tretine sa tešil opäť Žiga Jeglič, ktorý bol najdôraznejší pred bránou po chybe domácich a dorážal puk za odkrytú svätyňu Zapolskeho.

Z dvojgólového vedenia sme sa však netešili dlho, po chybe v obrane sa ocitil pred Poggem úplne sám Joensuu, ktorý znížil na 1:2. Pred druhým klaksónom sme si zahrali presilovú hru, ktorú sme nevyužili, no náš tlak pretavil do tretieho gólu Patrik Lušňák.

Pozornou hrou udržal Slovan v tretej tretine čisté konto a pripísal si cenné víťazstvo.

Šanca na body aj v Rige

Riga vstúpila do zápasu na tréningovej ploche v Pinkách aktívne, Slovanisti mali v obrannom pásme čo robiť aby ubránili domácich. Optickú prevahu využili domáci v 18. minúte, keď aj s prispením teču prepadol puk za Poggeho od Lipsbergsa.

img_1200

Belasí v druhej tretine zlepšili svoju hru a vypracovali si hneď niekoľko šancí. V tejto časti hry však gól nepadol.

Iskierku nádeje vykresal Slovan až v tretej tretine v presilovej hre, keď sa presadil Cheechoo. Vzápäti však Riga okamžite odpovedala strelou Meiju, ktorý strelou švihom strelili tretí gól domácich.

Slovan ešte dokázal znížiť, počas hry v šestici sa z gólu radoval Jeff Taffe. Říhovi zverenci mali na vyrovnanie ešte viac ako sto sekúnd, no to už žiaľ neprišlo.

DINAMO MINSK – HC SLOVAN BRATISLAVA 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 25. Lisovec (Klinkhammer, Gotovec), 46. Materuchin (Chenkel, N. Komarov), 57.Kulakov (Pavlovich), 60. Klinkhammer – 45. Rosandić (Petráš)

JOKERIT HELSINKI – HC SLOVAN BRATISLAVA 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 29. Joensuu (Gymer) – 18. Jeglič (Kundrátek), 27. Jeglič (Chipchura), 40. Lušňák (Chipchura)

DINAMO RIGA – HC SLOVAN BRATISLAVA 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Góly: 18. Lipsbergs, 51. Rēdlihs (Tim Sestito, Shugg), 52. Meija (Dārziņš) – 51. Cheechoo (Taffe, Kundrátek), 59. Taffe (Jeglič)

ano, hcslovan.sk, foto: hcslovan.sk