Domov AUTO - MOTO Alonsa zrazilo auto

Alonsa zrazilo auto

Dvojnásobného svetového šampióna formuly 1 Fernanda Alonsa minulý štvrtok zrazilo auto. Španielsky jazdec F1 sa zaplietol do nehody vo švajčiarskom Lugane počas jeho tréningu na bicykli. Začiatok sezóny by pre neho nemal byť ohrozený.

Jazdec tímu Alpine (niek­dajší Renault) Fernando Alonso trénoval na bicykli v blízkosti svojho domu v Lugane. Jeho každodennú rutinu predčasne ukončil náraz auta. Pri nehode mal utrpieť silný úder do hlavy a mal zlomenú čeľusť, no bol pri vedomí a podľa vyjadrenia svojho tímu sa cítil dobre.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Sezóna F1 sa začne v Bahrajne

Po operačnom zákroku strávil tridsaťdeväťročný jazdec ešte dva dni v nemocnici. „Lekári objavili zlomeninu hornej čeľuste a vykonali úspešnú nápravu operačným spôsobom. Po pár dňoch oddychu by sa mal postupne zapojiť do tréningu. Očakávame, že bude pred začiatkom sezóny plne pripravený,“ zverejnil v piatok novinky po nehode Alonsov tím Alpine.

Svojim fanúšikom sa medzičasom prihovoril aj samotný jazdec: „Ďakujem za vašu podporu. Cítim sa dobre a už sa neviem dočkať, kedy budem môcť pokračovať v tréningu.“

Alonso získal majstrovské tituly v roku 2005 a 2006 s tímom Renault, ktorý sa pred novou sezónou premenoval na Alpine. Do seriálu F1 sa vrátil po dvoch rokoch. Prvé preteky novej sezóny sú na programe 28. marca v Bahrajne.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Z Hamiltona je rytier

sam, TASR, foto: FB  Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
  • Sezóna F1 sa začne v Bahrajne

    Majstrovská sezóna formuly 1 sa po roku opäť začne so značným oneskorením. A to až 28. mar…
  • Rely Dakar: Svitko opäť v Top 10

    Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko sa na prestížnej Rely Dakar 2021 umiestnil v …
  • Z Hamiltona je rytier

    Britský fenomén formuly 1 Lewis Hamilton bude môcť čoskoro žiadať oslovovanie Sir Lewis. D…
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sezóna F1 sa začne v Bahrajne

Majstrovská sezóna formuly 1 sa po roku opäť začne so značným oneskorením. A to až 28. mar…