Domov TENIS ATP Cup pre Kanadu

ATP Cup pre Kanadu

Tenisti Kanady sa stali víťazmi ATP Cupu v Sydney, keď vo finále zdolali dovtedy nezdolané Španielsko 2:0. V konkurencii 16 tímov vybojovali Kanaďania svoj prvý triumf v pomerne novej súťaži, ktorá napísala ešte len svoju tretiu kapitolu.

Španielsko si v skupine A poradilo s Chile, Srbskom i Nórskom, pričom ich o bod pripravili len srbskí tenisti vo štvorhre. To Kanaďania sa v skupine C nadreli na postup o čosi viac.

V úvodnom dueli prehrali s USA, na záver vyhrali s Nemeckom. O ich postupe napokon rozhodol vzájomný duel s Britániou. V semifinále si potom Španieli poradili so skvele hrajúcimi Poliakmi a Kanaďania vystavili stopku obhajcom prvenstva z Ruska.

Finále pre kanadských mladíkov

Vo finále nedali Kanaďania svojmu súperovi šancu. V súboji tímových dvojok zvládol Denis Shapovalov svoju úlohu na výbornú, keď si poradil s Pablom Carrenom­‑Bustom 6:4, 6:3.

Kanadský hráč sa po prílete do Austrálie nakazil koronavírusom a nebolo isté, či bude môcť štartovať na ATP Cupe. „Karanténa našťastie trvala kratšie.

Som hrdý na to, že môžem reprezentovať Kanadu v Sydney. Vedel som, že proti Carrenovi­‑Bustovi to bude boj. S Pablom som nemal veľmi priaznivú bilanciu a hneď úvodný gem ukázal, že mi nedaruje ani jedinú loptičku.

Bol som trochu nervózny, nevyšlo mi pár úderov, no podržal som si servis, čo ma povzbudilo,“ uviedol 22-ročný Shapovalov. O rozhodujúci druhý bod sa postaral Felix Auger­‑Aliassime, ktorý v dueli tímových jednotiek zdolal Roberta Bautistu Aguta 7:6 (3), 6:3.

„Prežívam veľké emócie, triumf na ATP Cupe má pre kanadský tenis obrovskú cenu. Po neúspešnom vstupe do turnaja sme boli na pokraji vyradenia, no dokázali sme sa zomknúť a napokon sme dokráčali k cennej trofeji.

Dôležité bolo, že sme si verili, v tíme bola super atmosféra. Chcel by som vyzdvihnúť výkony Denisa. Dnes dokázal zdolať Carrena­‑Bustu, s ktorým v uplynulých troch zápasoch ťahal za kratší koniec.

Veľmi ma to nakoplo, bolo to pre mňa motivujúce,“ vyznal sa len 21-ročný Auger­‑Aliassime v pozápasovom rozhovore.

ATP Cup

Na novoročnom turnaji tímov, ktorý hostila Austrália už po tretíkrát, sa predstavilo dovedna 16 tímov. 15 z nich na základe svojho najlepšie umiestneného tenistu v rebríčku ATP doplnil domáci tím s divokou kartou.

Tímy boli rozdelené do štyroch štvorčlenných skupín, z ktorej víťaz postúpil do semifinále. V každom dueli sa odohrali dve dvojhry a štvorhra, vo finále sa hralo na dva víťazné body.

max, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

V Bratislave triumfoval ruský tenista Ševčenko

Ruský tenista Alexander Ševčenko sa stal víťazom dvojhry na antukovom challengeri Kooperat…