Domov TENIS Australian Open s divákmi

Australian Open s divákmi

Tenisový Australian Open môže denne navštíviť až 30 000 divákov. Minulú sobotu o tom informoval minister športu štátu Viktória Martin Pakula.

Prvých 8 dní bude kapacita Melbourne Parku 30-tisíc ľudí, záverečných šesť bude o päťtisíc nižšia. „Bude to najvýznamnejšie medzinárodné podujatie s diváckou účasťou za uplynulé mesiace.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: UEFA má pre ME náhradný plán

V závere turnaja budeme mať v aréne Roda Lavera úžasnú atmosféru, ktorá nebude v ničom zaostávať za predchádzajúcimi ročníkmi,“ povedal podľa AP Pakula. Prvý grandslamový turnaj sezóny si môže na tribúnach užiť až 390-tisíc ľudí, čo je približne 50 % z priemernej návštevnosti za uplynulé 3 roky.

Podujatie sa pre pandémiu koronavírusu rozbehne 8. februára, o tri týždne neskôr ako zvyčajne. V súčasnosti je v celom štáte Viktória, ktorý má približne 6,7 mil. obyvateľov, len 23 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19. K lokálnej nákaze navyše neprišlo už 24 dní.

Prísne opatrenia sa vzťahujú aj na súťažiacich. Ihneď po prílete museli všetci tenisti nastúpiť do dvojtýždňovej karantény a opustiť ju mohli len na pár hodín za účelom tréningu.

Úplný zákaz vychádzania mala len malá skupinka športovcov, ktorá do krajiny pricestovala charterovými letmi v réžii usporiadateľov, niekoľko ľudí na ich palube totiž malo pozitívny test na koronavírus.

Prístup vedenia turnaja ocenila aj sedemnásobná víťazka podujatia Američanka Serena Williamsová: „Vydržať 14 dní na izbe je bláznivé a veľmi náročné. Stojí to však za to, pretože po uplynutí karantény sa môžete v podstate vrátiť do normálneho života. Je to správny prístup. V konečnom dôsledku je totiž prvoradé, aby sme boli všetci v bezpečí.“

red, TASR, foto: internet Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Djokovič titul na Australian Open neobháji, z krajiny ho deportovali

Novak Djokovič napokon titul na Australian Open neobháji. Srbského tenistu totiž po mnohýc…