Domov FUTBAL Barcelona má staronového prezidenta

Barcelona má staronového prezidenta

Trápenie barcelonského futbalového veľkoklubu na ihrisku i mimo neho, ktoré ho sprevádza v posledných mesiacoch, by sa malo v blízkom čase skončiť. Postarať by sa o to malo známe meno, ktoré si členovia klubu minulý víkend zvolili za nového prezidenta.

Joan Laporta sa druhýkrát v histórii posadí na prezidentské kreslo v FC Barcelona. Členovia katalánskeho futbalového veľkoklubu ho jednoznačne zvolili za nástupcu Josepa Mariu Bartomeua, ktorý rezignoval na funkciu v októbri minulého roka po veľkom tlaku z vnútra klubu ale najmä fanúšikovského tábora.

58-ročný Laporta už viedol Barcelonu v rokoch 2003 až 2010. Po sčítaní približne 95 % hlasov vyhral v terajších voľbách so značnou prevahou a ziskom 57,6 %. Ďalší kandidát Victor Font dostal 31,8 a Toni Freixa 9,3 % hlasov. Na voľbách sa zúčastnili napríklad aj Lionel Messi, či jeho spoluhráči Sergio Busquets a Jordi Alba.

Voľby mali byť pôvodne už v januári, ale pre pandémiu ich odložili.Joana Laporta nečaká prechádzka ružovou záhradou. Okrem problémov v samotnej kuchyni klubu, sa v poslednom čase hovorí aj o finančných problémoch, ktoré zapríčinila najmä pandémia koronavírusu.

„Teraz poďme do Paríža a uvidíme, či to dokážeme otočiť,“ povedal v prvej reakcii Laporta v súvislosti so stredajšou odvetou osemfinále Ligy majstrov na ihrisku Paríža St. Germain. V prvom dueli Barcelona prehrala doma zahanbujúco 1:4.

red, TASR, foto: TASR/AP  Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ronaldovu odhodenú kapitánsku pásku vydražili za 64 000 €

Pásku kapitána portugalskej futbalovej reprezentácie Cristiana Ronalda, ktorá po remízovom…