Domov INÉ Zimné športy Biatlon: V Pekingu aj štafety

Biatlon: V Pekingu aj štafety

Po nedeľňajších stíhacích pretekoch mužov a žien Svetového pohára v biatlone v Ruhpoldingu sa uzavrela nominácia Slovenska na ZOH v Pekingu. Skvelou správou je, že vďaka umiestneniam v posledných týždňoch si naši biatlonisti zabezpečili účasť v ženskej i mužkej štafete.

K mužskému triu Michal Šíma, Šimon Bartko, Tomáš Sklenárik sa pripojí Matej Baloga, ktorý vyradil vo vyrovnanom boji o poslednú miestenku Tomáša Hasillu. Ženské duo sestier Fialkových doplnia namiesto sestier Remeňových Henrieta Horvátová a Veronika Machyniaková.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Šport v roku 2022

„Vzhľadom k tomu, že je požiadavka zo strany čínskych organizátorov olympijských hier očkovanie proti covidu-19, účasť sestier Márie a Zuzany Remeňových je vylúčená.

Rovnaká požiadavka je aj zo strany organizátora majstrovstiev sveta juniorov a kadetov v USA od 23. februára do 2. marca, takže ani tam nebudú môcť sestry Remeňové vycestovať,“ uviedol prezident Slovenského zväz biatlonu (SZB) Peter Vozár.

Na ZOH aj štafety

Obrovský krok ku kvalifikovaniu štafiet urobili v Oberhofe Michal Šima a Ivona Fialková v mixe jednotlivcov, keď skončili na 9. mieste. Ženská štafeta mala olympijskú účasť vo vrecku, muži ju potvrdili 14. miestom na 4×7,5 km v Ruhpoldingu, keďže finišovali pred Japoncami (21.).

„Slovenský zväz biatlonu urobil maximum pre to, aby sa tak ženská, ako i mužská štafeta na ZOH nominovala a aby bol biatlon silným prvkom slovenskej výpravy na olympijských hrách. Preto reprezentačné tímy štartovali v najsilnejšom zložení minulý týždeň na podujatí SP v Oberhofe i v tomto týždni v Ruhpoldingu,“ dodal Vozár.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

V Osrblí budú uskladňovať sneh

V Národnom biatlonovom centre v Osrblí budú rovnako ako v popredných zahraničných stredisk…