Domov INÉ Zimné športy Biatlonisti v Hochfilzene na spodných priečkach

Biatlonisti v Hochfilzene na spodných priečkach

Slovenskí biatlonisti sa v rakúskom Hochfilzene v rámci 3. kola Svetového pohára nepredstavili v stíhacích pretekoch, keďže v šprinte skončili hlboko v poli porazených. V štafete obhájili 22. priečku z Östersundu.

Piatkový šprint na 10 km v rakúskom stredisku prekvapujúco ovládol nemecký biatlonista Johannes Kühn, ktorý vo veku 30 rokov slávil premiérové víťazstvo v prestížnom seriáli. Z tria Slovákov sa umiestnil najvyššie Michal Šima.

Na ležke aj stojke zhodne raz zaváhal a skončil na 77. mieste so stratou 2:27,5 min na víťaza. Tomáš Hasilla obsadil s bilanciou 1+1 79. priečku (+2:30,7), Tomáš Sklenárik bol so štyrmi chybami (3+1) až 111. (+3:56,6).

Ani jeden z nich sa tak nepredstavil v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km, v ktorých zvíťazil francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet.

Slováci sa však predstavili v štafete. Michal Šima, Matej Baloga, Tomáš Hasilla a Šimon Bartko skončili na 22. pozícii, keď so štyrmi trestnými okruhmi zaostali za víťazmi o 6:49,7 minúty.

Šima rozbehol štafetu vynikajúco, z 22. pozície odovzdával na 10. mieste s odstupom 29  sekúnd. Na ďalších úsekoch sa však Slováci vo výsledkovej listine prepadli nižšie po pomalom behu Balogu a streleckom „výbuchu“ Hasillu. Zopakovali tak výsledok z Östersundu. Rovnako ako tam, aj teraz trium­fovali Nóri.

max, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

V Osrblí budú uskladňovať sneh

V Národnom biatlonovom centre v Osrblí budú rovnako ako v popredných zahraničných stredisk…