Domov HOKEJ Capitals ukončili sezónu, no hokej musí žiť ďalej

Capitals ukončili sezónu, no hokej musí žiť ďalej

Slovenský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals prerušil svoje tohtosezónne pôsobenie v rakúskej nadnárodnej ICE Hockey League (IHL) v dôsledku tragických úmrtí hokejistu Borisa Sádeckého a viceprezidenta a generálneho riaditeľa Dušana Pašeka mladšieho. V nedeľu absolvoval posledný oficiálny tréning.

S hráčmi si na ľade symbolicky zatrénoval aj prezident klubu Ivo Ďurkovič. „Chcel som sa s hráčmi rozlúčiť a poďakovať im aj takýmto spôsobom. To, čo prežili, pre nich bolo určite veľmi ťažké a frustrujúce,“ povedal po tréningu.

Capitals dali hráčom možnosť nájsť si nové pôsobisko, pričom zmluva s terajším klubom trvá, kým si nenájdu nový tím. „Hokej je kolektívny šport a aj k nášmu rozhodnutiu sme pristúpili kolektívne.

Chceli sme sa vyhnúť prípadným zraneniam hráčov, ktoré by mohli prísť pri dobiehaní sklzu v programe ligy,“ povedal Ďurkovič.

„Vedel som, že deväťdesiat percent hráčov si nájde kluby v podstate hneď. Niektorí si budú hľadať angažmán možno dlhšie, ale určite si ho nájdu. Dovtedy majú k dispozícii ľad a môžu trénovať.“

Budúcnosť je otázna

Klub zatiaľ nevie, či sa bude musieť do IHL prihlasovať nanovo, keďže pravidlá ligy nerátajú s možnosťou, že niektorý z tímov preruší sezónu, ale neodhlási sa zo súťaže.

„ICE Hockey League nerátala s takouto alternatívou, nemajú to v pravidlách. Naše pokračovanie záleží na rozhodnutí predsedníctva ligy. Podľa mojich informácii sú ostatné kluby za to, aby sme v budúcnosti v lige pokračovali,“ uviedol prezident klubu.

„Uvidíme, čo bude s klubom. Hokej musí žiť ďalej už len pre Borisa a pre Dušana,“ uzavrel Ďurkovič.

Capitals v IHL

Capitals vstúpili do IHL v sezóne 2020/21. V základnej časti obsadili 7. miesto a v nadstavbe sa pri svojej premiére prebojovali do play off. V nej podľahli vo štvrťfinále neskoršiemu vicemajstrovi Bolzanu 1:4 na zápasy.

V prebiehajúcom ročníku odohrali 14 zápasov, v ktorých nazbierali 20 bodov a patrila im priebežná 10. priečka zo štrnástich účastníkov súťaže.

ano, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

TEL: Majster odštartoval sezónu triumfom

Koncom minulého týždňa sa na Slovensku rozbehla aj najvyššia hokejová súťaž. Favoritom 30.…