Domov INÉ Zimné športy Čerňanská sa stala majsterkou sveta do 23 rokov

Čerňanská sa stala majsterkou sveta do 23 rokov

Slovenská bobistka Viktória Čerňanská sa stala majsterkou sveta v monoboboch v kategórii do 23 rokov. Na juniorskom svetovom šampionáte v rakúskom Innsbrucku triumfovala s náskokom dvoch desatín pred Rumunkou Georgetou Popescuovou, bronz získala Poľka Julia Slupecká (+1,24 s). V kategórii do 23 rokov štartovali štyri pretekárky.

Devätnásťročná Čerňanská časom 1:52,87 min. zároveň vybojovala bronz v juniorskej kategórii, ktorá je v bobovom športe do 26 rokov.

Lepší čas dosiahli iba skúsenejšie Maureen Zimmerová z Nemecka a Ruska Lubov Černychová. Medzi juniorkami sa predstavilo 6 bobistiek.

Členka Juniorského olympijského tímu si pripísala ďalší cenný úspech a dobre sa naladila pred odletom na ZOH 2022. Miestenku do Pekingu si zabezpečila nedávno na základe redukovaného olympijského rebríčka, v ktorom sa dostala do postupovej dvadsiatky.

V Číne absolvuje premiéru pod piatimi kruhmi. „Som juniorská majsterka sveta do 23 rokov a bronzová do 26 rokov! Nádherné posledné preteky pred olympiádou, splnil sa mi ďalší sen,“ uviedla Čerňanská na svojej facebookovej stránke.

„V týchto pretekoch mi najviac pomohol dobrý štart. A keďže môj monobob je už na ceste do Pekingu, ďakujem aj Lichtenštajnsku, ktoré mi poskytlo monobob, vďaka nemu som mohla pretekať a vyhrať.“

Kompletná medailová zbierka

Čerňanskej sa darilo aj v súťaži dvojbobov. Spoločne s Patríciou Tajcnárovou získali strieborné medaily v kategórii do 23 rokov. Lepší čas dosiahli v nedeľu iba nemecké reprezentantky Diana Filipszká a Lauryn Siebertová, za ktorými zaostali Slovenky v súčte dvoch jázd o 43 stotín sekundy.

V rámci juniorskej kategórie im celkový súčet časov z dvoch jázd stačil na konečnú piatu priečku. Titul v juniorskej kategórii si vyjazdili Rusky Ľubov Černychová a Anastasia Kuryševová. Dokopy štartovalo v juniorskej kategórii sedem posádok.

sam, TASR, foto: facebook  • ZOH: Slováci so zlepšenými výkonmi

    Po úvodných nepresvedčivých výsledkoch predsa len našli slovenskí športovci na Zimných oly…
  • Čerňanská získala historickú miestenku

    Slovensko bude mať na ZOH prvýkrát v histórii zastúpenie v ženských boboch. Na februárovýc…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…