Domov INÉ Zimné športy Čerňanská získala historickú miestenku

Čerňanská získala historickú miestenku

Slovensko bude mať na ZOH prvýkrát v histórii zastúpenie v ženských boboch. Na februárových hrách v Pekingu sa predstaví Viktória Čerňanská, ktorá získala olympijskú miestenku v súťaži monobobov.

Čerňanská sa kvalifikovala na ZOH 2022 vďaka svojim umiestneniam vo Svetovej sérii. Vo svetovom rebríčku v monoboboch žien jej momentálne patrí 26. priečka. V redukovanom olympijskom rebríčku k 16. januáru sa však dostala do najlepšej dvadsiatky.

Na ZOH sa kvalifikovalo v monoboboch 20 pretekárok, štyri top krajiny vyšlú do Pekingu po dve pretekárky, ostatných 12 krajín po jednej. Pre členku Juniorského olympijského tímu 2021 to bude premiéra pod piatimi kruhmi.

„Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli sa dostať takto ďaleko, každému, kto ma podporuje a fandí mi. Bez Vás by to nešlo. Stále neverím, že prepisujem históriu ako prvá ženská bobistka zo Slovenka, ktorá pôjde na olympiádu. Uverím tomu, asi až keď tam budem,“ uviedla Čerňanská na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Pri testovaní monobobov ako novej olympijskej disciplíny na zimných olympijských hrách mládeže 2020 v Lausanne získala Čerňanská striebornú medailu. Na ZOH (2002-2014) už štyrikrát štartovali slovenskí bobisti, vždy však išlo o mužské posádky vedené pilotom Milanom Jagnešákom, súčasným prezidentom Slovenského zväzu bobistov a Čerňanskej trénerom.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Šport v roku 2022

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

V Osrblí budú uskladňovať sneh

V Národnom biatlonovom centre v Osrblí budú rovnako ako v popredných zahraničných stredisk…