Domov INÉ Českí športovci pomáhajú Morave

Českí športovci pomáhajú Morave

Oblasť Břeclavska a Hodonínska na južnej Morave zasiahli minulý štvrtok silné búrky, ku ktorým sa pridalo aj tornádo. Pri vyčíňaní prírodného živlu zomrelo najmenej päť ľudí, zranenia utrpeli stovky ľudí. Obce hlásia poškodenie stoviek domov a obrovské materiálne škody. Českí športovci nelenili a oblasti posielajú pomoc.

Kapitán českej hokejovej reprezentácie Jan Kovář sa rozhodol naštartovať pomoc od hráčov pre oblasť južnej Moravy. Vzdal sa podstatnej časti odmien za MS, pridali sa aj členovia realizačného tímu, zväz dorovná sumu na milión korún.

„Chcem sa poďakovať kapitánovi Janovi Kovářovi, ktorý nás dnes ráno kontaktoval s tým, že sa hráči vzdajú odmien v prospech postihnutých obcí a aby sme tieto prostriedky poslali na ich účty. K iniciatíve sa ešte v priebehu dopoludnia pripojili aj členovia realizačného tímu.

Ďalšiu podporu pošleme z prostriedkov Českého hokeja, takže celková pomoc dosiahne milión korún,“ uviedol pre české médiá prezident Českého hokeja Tomáš Král.

Podobnú solidaritu vyjadrila prírodnou katastrofou postihnutej oblasti aj česká tenistka Petra Kvitová, ktorá sa rozhodla venovať časť odmien zo zisku na turnaji WTA v Bad Homburgu.

Kvitová bola na turnaji v Nemecku nasadená ako jednotka a podarilo sa jej postúpiť do semifinále. V ňom však podľahla v troch setoch domácej Angelike Kerberovej 6:3, 4:6 a 6:7. Za vystúpenie v Bad Homburgu dostala Češka viac ako 8 000 €.

Pomoc obyvateľom, ktorí prišli za pár minút takmer o všetko, poskytol aj víťaz Stanleyho pohára Michal Kempný. Hokejový obranca Washingtonu Capitals vzal do ruky náradie a s partiou svojich kamarátov pomáhal v obci Lužice napríklad aj opravovať strhnutú strechu.

„Stále nemôžem uveriť tomu, aká katastrofa postihla juh Moravy. Kraj, odkiaľ pochádzam a kam sa hrozne rád vraciam,“ napísal na sociálnej sieti hodonínsky rodák. Medzi dobrovoľníkmi nechýbala ani hviezda bojovej UFC Jiří Procházka.

ano, TASR, foto: instagram, TASR/Vladimír MičekNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hokejbal MS: Muži prvýkrát bez medaile, ženy splnili cieľ

Slovenskí hokejbalisti po prvý raz v histórii nezískali na svetovom šampionáte medailu. Po…