Domov HOKEJ Chára zmenil dres

Chára zmenil dres

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa rozhodol pre podpis zmluvy s klubom zámorskej NHL Washington Capitals, pretože v hlavnom meste USA by mal dostať väčší priestor ako v jeho doterajšom pôsobisku.

Štyridsaťtriročný Chára strávil ostatných štrnásť sezón v Bostone Bruins, kde by však nedostával toľko príležitostí ako by sám chcel. „Pred niekoľkými dňami sa ozvali Capitals, že majú záujem. A ja som si uvedomil, že je to príležitosť, ktorú by som si nechcel dať ujsť.

Je to dobrý výber pre mňa aj pre moju rodinu,“ prezradil Chára v rozhovore pre NHL.com a pokračoval: „Na voľnom trhu sa udialo množstvo vecí, veľa trejdov. Dlho nebolo jasné, čo pre mňa bude najlepšie rozhodnutie. V Bostone ku mne boli veľmi otvorení.

Mali sme množstvo rozhovorov o tom, akú úlohu by som chcel, ak by som sa do tímu vrátil. Rešpektujem rozhodnutie Bruins a želám im len to najlepšie. Ja som hlavne rád, že môžem pokračovať. V každom prípade to však je pre mňa nová možnosť a nová výzva.“

Chára podpísal s Washingtonom zmluvu na jednu sezónu v hodnote 795-tisíc USD. Robustný obranca priviedol Boston k zisku Stanleyho pohára v ročníku 2010/11 a s Washingtonom by chcel o túto trofej zabojovať v najbližšom ročníku. „Rád by som to ešte skúsil. Nechcem mať v budúcnosti výčitky, že som sa o to nesnažil,“ doplnil Chára.

VoWashingtone sa stretne so slovenským útočníkom Richardom Pánikom a možno aj mladým obrancom Martinom Fehérvárym. Obaja sú súčasťou organizácie Capitals. Pánik má s klubom jednocestnú zmluvu do leta 2023, talentovaný Fehérváry nováčikovský kontrakt tiež do konca sezóny 2022/23.

red, SITA, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…