Domov ATLETIKA Chce zvládnuť maratón aj keď má 103 rokov

Chce zvládnuť maratón aj keď má 103 rokov

Belgičan Alfons Leempoels z mestečka Rotselaar sa pustil do nevšednej aktivity. V priebehu aktuálneho mesiaca má v pláne absolvovať maratónsku vzdialenosť. Nebolo by na tom nič výnimočné, keby spomenutý Leempoels nemal už 103 rokov.

Bývalého lekára pri jeho odvážnom počine vpred ženie túžba vyzbierať peniaze pre univerzitných výskumníkov v nemocnici v Leuvene, ktorí pracujú na vývoji vakcíny proti koronavírusu.

Leempoels chce od 1. do 30. júna prejsť 42,195 km, čo predstavuje dĺžku maratónu. Denne absolvuje desať úsekov dlhých 145 metrov, po tri ráno a na obed, zvyšné štyri večer.

Keďže má už ako starší človek problém s pamäťou, aby si bol istý, koľko úsekov zvládol, po skončení každého vhodí do vedierka paličku. Starčeka, ktorý sám v minulosti pracoval ako lekár, inšpiroval 100-ročný britský veterán z II. svetovej vojny Tom Moore.

Ten prechádzaním sa po záhrade pomohol získať viac ako 40 miliónov dolárov pre zdravotníkov vo svojej krajine. „Deti mi povedali, že dokážem chodiť rovnako ako Tom Moore, a to mám na rozdiel od neho už 103 rokov.

Navrhli mi, že by som mal tiež niečo urobiť. Moja vnučka nedávno odbehla maratón a ja som zo žartu vyhlásil, že ho zvládnem tiež,“ povedal podľa webu  dhnet.be Leempoels, ktorému sa dosiaľ podarilo vyzbierať niečo cez 10-tisíc eur.

red, SITA, foto: internet

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Na MMM zvíťazil tretíkrát Kerio

Keňan Reuben Kiprop Kerio tretíkrát v kariére zvíťazil na Medzinárodnom maratóne mieru (MM…