Domov TENIS Cibulková sa dala zaočkovať so zdravotníkmi v prvej línii

Cibulková sa dala zaočkovať so zdravotníkmi v prvej línii

Minulý víkend priniesli média šokujúcu správu, že bývalá tenistka a milovníčka sociálnych sietí Dominika Cibulková bola prednostne zaočkovaná proti Covid-19, a to napriek tomu, že vakcínu zatiaľ nedostali ani mnohí zdravotníci bojujúci s vírusom v prvej línii.

Keďže Slovensko nemá dostatok vakcín, ktoré k nám budú prichádzať len postupne, podľa plánu vakcinácie majú byť najskôr zaočkovaní pracovníci kritickej infraštruktúry. Sem patria najvyšší vládni predstavitelia, bezpečnostné zložky, ale v prvom rade zdravotnícki pracovníci.

Do zoznamu kritickej infraštruktúry sa však prekvapivo dostala aj bývalá tenistka Dominika Cibulková, ktorá bola minulý piatok zaočkovaná spoločne so svojím manželom na bratislavských Kramároch.

Nemocnica prednostnú vakcináciu bývalej športovkyne a jej manžela potvrdila s tým, že ju do zoznamu kritickej infraštruktúry neoprávnene doplnil jeden z pracovníkov vakcinačného centra, voči ktorému už nemocnica vyvodila dôsledky. Okrem toho budú mať po novom prístup k zoznamu len vedúci pracovníci.

Chce šíriť osvetu

Na svoju neoprávnenú prednostnú vakcináciu, ktorá vyvolala na sociálnych sieťach obrovskú kritiku, zareagovala aj samotná Cibulková. „Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní.

Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila,“ napísala bývalá tenistka na sociálnej sieti, pričom doplnila, že by rada pomohla v osvetovej kampani na podporu vakcinácie, ktorú považuje za bezpečnú a jediný správny a zodpovedný prístup. A odpoveď na tieto slová na seba nenechala dlho čakať.

Neúcta voči zdravotníkom

Ministerstvo zdravotníctva privítalo, že chce Cibulková pomôcť v osvetovej kampani. „V tejto chvíli by najlepšou formou kampane bola dobrovoľná práca v nemocniciach a následné informovanie o vážnosti ochorenia COVID-19 a dôležitosti očkovania,“ vyjadrilo sa ministerstvo na svojom profile na sociálnej sieti.

Zároveň rezort zásadne odmietol uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít očkovacej stratégie. Vyjadril sa, že je to absolútna neúcta voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii.

Vakcinácia na Slovensku

Vakcinácia proti COVID-19 má na Slovensku prebehnúť postupne na základe prioritizácie v 4 vlnách. Prioritne majú byť zaočkované osoby, ktoré prichádzajú do kontaktu s rizikovými osobami, resp. sú v prvej línii a v teréne, potom osoby v rizikovom veku a onkologickí pacienti či pacienti s chronickými chorobami, následne špecifické skupiny a potom ostatní obyvatelia nad 18 rokov.

ano, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Djokovič titul na Australian Open neobháji, z krajiny ho deportovali

Novak Djokovič napokon titul na Australian Open neobháji. Srbského tenistu totiž po mnohýc…