Domov HOKEJ Čistky v Slovane

Čistky v Slovane

Po tom, čo sa HC Slovan Bratislava neprebojoval do finále najvyššej slovenskej hokejovej súťaže, to u „belasých“ vyzerá na poriadne „čistky“.

Klub už nepočíta so službami brankára Tylera Parksa, obrancu Andreja Meszároša a útočníkov Branislava Rapáča, Samuela Bučeka, Dalibora Bortňáka, Petra Šišovského, Brandona O‘Don­nela a Brendana Ranforda.

Meszároš odohral za Slovan celkovo päť sezón, do klubu prišiel v lete 2016, keď „belasí“ ešte pôsobili v KHL. Na pokračovaní spolupráce sa dohodol aj po ich návrate do najvyššej slovenskej súťaže v roku 2019.

V ročníku 2020/21 odohral celkovo 37 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 5 gólov, 10 asistencií, 46 trestných minút a 1 plusový bod. Pre ostatných siedmich hráčov bola sezóna 2020/21 prvá v drese Slovana. Kanaďan O‘Donnell sa stal s 51 kanadskými bodmi najproduktívnejším hráčom „belasých.“

Jeho krajan Ranford neodohral pre zdravotné problémy kompletnú sezónu, napriek tomu skončil v tímovom bodovaní tretí, keď v 33 zápasoch získal 36 bodov. Okrem menovaných hráčov v klube nepokračuje ani litovský obranca Nerijus Ališauskas.

Do defenzívy Slovana nedávno pribudli slovenský reprezentačný obranca Daniel Gachulinec, Kanaďan Matt MacKenzie a mladík Luca Krakovský. Novými tvárami v útoku sú Samuel Takáč, ktorý prišiel z Michaloviec, Američania William Rapuzzi a Andrew Yogan a z hosťovania v Banskej Bystrici sa vrátil Jakub Sukeľ.

„Ešte by sme chceli podpísať brankára, ktorý by vytvoril rovnocennú dvojicu s Kristersom Gudlevskisom. Ak to bude len trochu možné, preferujeme slovenského brankára. Hľadáme aj obrancu s držaním hokejky naľavo na presilovky. Vyberáme aspoň jedno šikovné krídlo do prvých dvoch formácií a možno ešte jedného centra na úrovni tretej formácie.

Tieto akvizície by sme radi mali zrealizované do augustového začiatku spoločnej prípravy,“ povedal generálny manažér Slovana Maroš Krajči pre klubovú stránku.

red, TASR, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tampa postúpila opäť do finále, Černák napodobnil Hossu

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom sa tretí rok za sebou prebojova…