Domov FUTBAL VIDEO: Copa Libertadores pre Palmeiras

Finále juhoamerického Pohára osloboditeľov sa stalo korisťou futbalistov Palmeirasu. Tí v čisto brazílskej konfrontácii zdolali FC Santos na Maracene 1:0 po infarktovom závere. O triumfe mužstva zo Sao Paula rozhodol v 90.+9 minúte stredopoliar Breno.

Prestížne finále juhoamerickej obdoby Ligy majstrov sa hralo na slávnej Maracane. Priamo na štadióne v brazílskom Rio de Janeiro si však pre pandémiu koronavírusu bežní fanúšikovia zápas pozrieť nemohli. Na štadióne však bolo 4 000 pozvaných hostí.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Messi zarobí 555 miliónov

Pre Palmeiras aj FC Santos išlo o piatu finálovú účasť v klubovej histórii. Palmeiras súťaž vyhrali v roku 1999, Santos sa tešil už trikrát, a to v rokoch 1962, 1963 a naposledy v roku 2011.

V pomerne vyrovnanom zápase mal predsa len mierne navrch Santos, no svoju prevahu na lopte nedokázal premeniť na gól. Keď už sa zdalo, že zápas smeruje do predĺženia, prišiel osudný úder Palmeiru.

Roni dlhým cetrum parádne našiel hlavu striedajúceho Brena, a ten lobom poslal loptu za bezmocného brankára Johna. Napriek tomu, že sa to všetko udialo už v 9-tej minúte nastaveného času, hlavný rozhodca ešte dožičil Santosu dostatok času na vyrovnanie.

Hralo sa napokon až štvrťhodinu cez čas. Palmeiras získal Copa Libertadores po druhýkrát vo svojej histórii a bude Južnú Ameriku reprezentovať na februárových majstrovstvách sveta klubov FIFA.

red, TARS, foto: TASR/AP, video: youtube

• Rekordér: Ako 53-ročný si zahral najvyššiu súťaž

Kazujoši Miura sa stal najstarším hráčom, ktorý sa objavil na trávniku v zápase najvyššej …