Domov HOKEJ Čudné maniere v Skalici. Hráči musia vyplatiť faktúry, no klub im od novembra nedal výplaty

Čudné maniere v Skalici. Hráči musia vyplatiť faktúry, no klub im od novembra nedal výplaty

74454-3-skalica-romancik1

Skalické Kocúrkovo. Aj tak sa dá pomenovať situácia, ktorá už niekoľko týždňov panuje v hokejovom klube HK 36 Skalica, ktorý kvôli dlhom nedohral základnú časť Tipsport ligy. Len nedávno došli viacerým hráčom, ktorí na Záhorí v tomto ročníku pôsobili, výzvy z klubu, aby vyplatili aj niekoľkotisícové faktúry. Zvláštne však je, že klub hráčom od novembra neplatil mzdy.

Medzi tých, ktorých sa to týka, patrí aj 22-ročný brankár Patrik Romančík. Tomu skalický klub vyrúbil čiastku 6-tisíc eur! Bývalý slovenský juniorský reprezentant je z takého prístupu rozčarovaný a v rozhovore pre Šport žurnál priznal, že ak túto sumu bude musieť uhradiť, zruinuje ho to!

Opíšte, aká je aktuálna situácia v Skalici ohľadom faktúr a meškajúcich výplat?
Taká, že nemáme zatiaľ žiadne stanovisko. Ohľadne výplat sa odvtedy, čo sme skončili sezónu, nič neriešilo. V meste započujem nejaké „reči“, ale nič konkrétne sa ešte neudialo.

Prezradíte, koľko eur musíte Skalici zaplatiť?
Táto vec sa týka každého hráča, čo za Skalicu hral. Ide o to, aby sme klubu preplatili stravné, dopravu a hlavne výstroj. Môj je ale niekoľkonásobné drahší ako hráčsky, preto mne suma vyskočila poriadne vysoko − na 6-tisíc eur!

74454-2-skalica-romancik

Ako sa k tomu staviate?
Stále neviem, čo to má znamenať! Stále nemáme vyriešené výplaty, tak mi to je zvláštne, že od nás niečo chcú. Stále neviem, čo sa v klube bude diať, vraj má byť tento týždeň nejaké zasadnutie, ale presný termín nám nikto nepovie.

Aké je vaše stanovisko ku celej kauze?
Nie je to príjemné, pretože takéto niečo nie je bežné v iných kluboch. Osobne som však veľmi sklamaný, pretože Skalica ja moje rodné mesto a hokejovo som tu vyrastal. Patril som medzi tých, ktorí hrali aj bez výplat a veril som, že sa to dokáže zachrániť. Nakoniec hokej v Skalici skončil, výplaty sú nevyriešené a navyše som zistil, že vlastne mne klub nič nedlží, ale ja jemu áno…

Je pre vás „dlžná“ suma vo výške 6-tisíc eur likvidačná?
Zničí ma to! Absolútne netuším, kde mám takú čiastku zohnať. Mám 22 rokov, od novembra som hral zadarmo a doteraz som z klubu nedostal žiadnu odmenu. Snažím sa postaviť na vlastné nohy, no táto situácia má vracia späť na začiatok. Môj názor je však taký, že hádam sme rozumní ľudia a príde k nejakému rozumnému návrhu.

Ste odchovancom Skalice, takže to beriete o to horšie?
Samozrejme! Od malička som s rodičmi stával na tréningy, dal tomu všetko a teraz sa deje toto?! Ako som však spomínal, verím, že sa to vyrieši. Nejde však len o tie faktúry, ale celkovo o hokej. Veď Skalica je hokejovým mestom a takýto koniec si nezaslúži.

74454-1-1-skalica

Máte veľmi ťažké srdce na vedenie klubu?
Takto by som to nedefinoval, pretože neviem presne, čo je za tým. No, nech je to ako chce, pre mňa ako hráča je to veľmi zlá vec a hlavne negatívna skúsenosť.

Klub mlčí
K danej téme sme oslovili aj zástupcov skalického klubu, ale do konca uzávierky tohto vydania sa nám ich stanovisko nepodarilo získať. Bývalý generálny manažér Tibor Martinčič sa ospravedlnil z dôvodu, že už v klube nepracuje a má nové pôsobisko.

ŠPORT žurnál 2/2016 (Milan Hanzel, Foto: TASR)

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hokejovým majstrom Slovenska sa stal Zvolen

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v piatom zápase finále Kaufland play off Tipos extraligy 20…