Domov BASKETBAL Curry nastrieľal 49 bodov za 29 minút, Westbrook prekonal rekord

Curry nastrieľal 49 bodov za 29 minút, Westbrook prekonal rekord

Aj uplynulý víkend v NBA priniesol fantastické výkony a zaujímavé zápisy. V hlavných úlohách boli tentoraz rozohrávači – Curry z Golden State Warriors a s neomylnou rukou a Westbrook z Washingtonu Wizards s neprekonateľným talentom zapĺňať štatistiky.

Kráľ trojkového oblúka

Rozohrávač Golden State Warriors Stephen Curry predviedol v noci na nedeľu ďalší zo svojich streleckých superpredstavení, keď dal 49 bodov, v rámci toho 11 trojok. Najúchvatnejšie na tom je, že Curry to všetko stihol za 29 minút.

Aj vďaka jeho neomylnej ruke si Warriors pripísali dôležitý domáci triumf nad Oklahomou 136:97 a stále koketujú s miestenkou do play­-off. Curry si v tejto sezóne pripísal siedmy zápas, v ktorom skóroval desať alebo viackrát spoza trojkového oblúka, čím prekonal vlastný rekord z ročníka 2018/2019.

„Vedeli sme, že potrebujeme zvíťaziť, a do zápasu sme vstúpili dobre. Keď vám vyjdú prvé pokusy, získate sebavedomie a potom sa spustí lavína,“ povedal Curry.

Curry: 4, zvyšok NBA: 1

Zaujímavú štatistiku prinášajú zámorskí odborníci. Steph zaznamenal v tejto sezóne po sobotnom galapredstavení už 324 trojok (odohral 60 zápasov). Zatiaľ, čo pre neho je to už jeho 4. sezóna, v ktorej prekonal hranicu 300 úspešných trojkových pokusov, medzi ostatnými hráčmi nájdeme jediný taký zápis.

V sezóne 2018/2019 sa to podarilo Jamesovi Hardenovi z Brooklynu Nets (vtedy obliekal dres Houstonu Rockets). Dodajme už len, že Currymu sa podarilo pokoriť aj hranicu štyroch stoviek. V sezóne 2015/2016 zaznamenal 402 trojok.

Kráľ triple double

Russell Westbrook z Washingtonu Wizards prispel v víťazstvu svojho tímu na palubovke Indiany Pacers 133:132 po predĺžení 33 bodmi, 19 doskokmi a 15 asistenciami.

Týmto zápisom dosiahol už 181. triple double v kariére a na čele historického rebríčka v počte triple double v NBA sa vyrovnal Oscarovi Robertsonovi, ktorý v súťaži pôsobil v rokoch 1960 až 1974.

Tridsaťdvaročný Westbrook sa už v nasledujúcom zápase na čele historického rebríčka osamostatnil, keď proti Atlante (124:125) zaznamenal 28 bodov, 13 doskokov a 21 asis­-tencií, čím dosiahol v tomto ročníku 36. triple double a 182. celkom.

„Je to neuveriteľné, mám naozajstné šťastie. Som vďačný každému, kto mi pomohol na tejto ceste,“ povedal Westbrook.

ano, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…