Domov BASKETBAL VIDEO: Curry si robí z NBA trhací kalendár

VIDEO: Curry si robí z NBA trhací kalendár

To, že Steph Curry je vychýrený strelec, je známa vec. Rozohrávač tímu Golden State Warriors už v minulosti pokoril nejeden rekord najlepšej basketbalovej ligy na svete. To, čo však predvádza v posledných týždňoch, je akoby z inej planéty.

Tridsaťtriročný Curry dal už v jedenástom stretnutí za sebou 30 alebo viac bodov, keď k výhre svojho tímu nad Philadelphiou v nedeľu v noci prispel 49-timi bodmi. Tým prekonal doterajší rekord súťaže medzi hráčmi nad 33 rokov, ktorý doteraz patril fenomenálnemu Kobe Bryantovi.

Zároveň sa stal prvým hráčom v histórii NBA, ktorý v desiatich zápasoch po sebe prekonal hranicu dovedna 70-tich úspešných trojok. Curry ich dal 72. V sezóne má priemer 31,4 bodu na zápas a podľa agentúry AFP je favorit na zisk ocenenia pre najužitočnejšieho hráča súťaže.

„Neviem, čo mám po každom takomto vystúpení odpovedať na otázky na jeho výkon. Zakaždým je to to isté, nemý úžas z jeho schopností, srdca, mysle a sústredenia. Je úžasné sledovať ho,“ povedal tréner Warriors Steve Kerr.

Jeho hviezdny zverenec odohral 21. duel v kariére, v ktorom trafil desať alebo viac trojok. V tejto sezóne to bol jeho 6. taký duel, pričom toľko nemá na svojom konte žiadny hráč za celú svoju kariéru. Z desiatich trojok do koša 76ers strelil päť pri svojej dvadsaťbodovej explózii v záverečnej štvrtine.

„Kobe Bryant dosahoval niečo podobné v skoršej fáze kariéry, samozrejme aj Michael Jordan, ale nikto nikdy v histórii basketbalu nestrieľal takto. Aj na Stephove veľmi vysoké nároky je toto za hranicou možného,“ dodal kouč Golden State.

ano, TASR, foto: TASR/AP, video: youtubeNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Grinerová pobudne v ruskom väzení ďalší mesiac

Elitná americká basketbalistka Brittney Grinerová v ruskom väzení pobudne minimálne ďalší …