Domov CYKLISTIKA Cyklistov Bory zrazilo auto

Cyklistov Bory zrazilo auto

Sedemčlennú tréningovú skupinu cyklistického tímu Bora Hansgrohe, ktorého súčasťou sú aj Slováci Peter a Juraj Saganovci a Erik Baška, minulú sobotu zrazilo v severnom Taliansku auto. Slovenskí cyklisti neboli súčasťou skupiny.

V skupine, ktorá si pridala polhodinku v tréningu, boli Wilco Kelderman, Rüdiger Selig, Andreas Schillinger, Marcus Burghardt, Anton Palzer, Maximilian Schachmann a Michael Schwarzmann.

V rýchlosti asi 30 až 40 kilometrov za hodinu im skrížilo cestu SUV, ktoré podľa cyklistov nezastavilo na „stopke“. Prví traja menovaní cyklisti museli byť po nehode prevezení do nemocnice.

Zlomené stavce a otras mozgu

Zo 7-člennej skupiny dopadol najhoršie Wilco Kelderman. Dvadsaťdeväťročný Holanďan má zlomený stavec v chrbtici a aj otras mozgu. Kelderman je len od začiatku tohto roka členom Bora­‑Hansgrohe, predtým bol súčasťou tímu Sunweb.

V jeho drese vybojoval celkové tretie miesto na Giro d’Italia. V družstve z Horného Bavorska by mal byť súčasťou zostavy, ktorá tento rok pocestuje na Tour de France, dokonca by mal byť lídrom pre celkové poradie.

„Do nemocnice išli aj Rüdiger Selig a Andreas Schillinger. Andreas utrpel zlomeniny stavcov v krčnej a hrudnej chrbtici. U oboch jazdcov sa zameriavame na konzervatívnu liečbu.

Rudi tiež utrpel otras mozgu, ale nemá zlomeniny,“ informoval tím bratov Saganovcov na svojom webe. Ďalší štyria cyklisti účastní nehody zostali ľahko zranení a zamierili do tímového hotela.

Schelling má anjela strážneho

Ide Schelling mal byť tiež v partii, ktorá si chcela predĺžiť tréning, ale nakoniec si to rozmyslel a zaradil sa k tým, čo odišli do hotela. Vyhol sa tým zrážke s autom. „Asi mám malého anjela na svojich pleciach, keďže som sa rozhodol nepridať si polhodinku navyše.

Doparoma, toto je koniec nášho tréningového kempu. Dúfam, že všetci jazdci budú v poriadku,“ komentoval Ide Schelling.

max, SITA, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…