Domov TENIS Djokovič s historickou tisíckou a titulom z Ríma

Djokovič s historickou tisíckou a titulom z Ríma

Srbský tenista Novak Djokovič si pripísal prvé turnajové prvenstvo v roku 2022, vo finále antukového turnaja ATP Masters 1000 v Ríme zdolal Gréka Stefanosa Tsitsipasa 6:0, 7:6 (5). Svetový hráč číslo jeden si pripísal 87. turnajový triumf v kariére, v metropole Talianska zvíťazil šiestykrát.

Djokovič potvrdil, že sa pred druhým grandslamovým turnajom sezóny dostáva opäť do formy a úspešne zvládol generálku na Roland Garros. Súboj bol zároveň reprízou minuloročného finále v Paríži.

„Zlepšujem sa“

Víťaz turnaja Masters v Monte Carle a semifinalista v Madride Tsitsipas nezvládol úvodný set a prehral ho hladko 0:6. V druhom však prelomil podanie súpera ako prvý a za stavu 5:3 podával na zisk setu. Neuspel a Djokovič napokon využil v tajbrejku hneď svoj prvý mečbal.

„Pripravil som si jasnú stratégiu, no napriek tomu som prekvapil aj sám seba, ako dobre mi to v prvom sete išlo. Na začiatku druhého ma však súper zastihol nepripraveného.

Zápas smeroval do tretieho setu, no v správny čas som vytiahol správne údery. Pracujem na svojej forme a cítim, že sa zlepšujem. Uvedomujem si, že tradične začínam hrať vrcholný tenis práve tu v Ríme,“ povedal po zápase priamo na kurte Djokovič.

Tisíce víťazstvo

V sobotnom semifinále turnaja v Ríme dosiahol srbský tenista významný kariérny míľnik. Triumfom nad Nórom Casperom Ruudom 6:4, 6:3 si pripísal tisíce víťazstvo v kariére.

„Keby som si mohol vybrať dve miesta, na ktorých budem oslavovať tisíce víťazstvo, bolo by to v Srbsku a tu v Ríme. Poďme si po ďalšiu tisícku,“ povedal spokojne 34-ročný Djokovič, ktorý si už deň predtým zaistil rekordný 370. týždeň na čele rebríčka ATP.

sam, TASR, foto: facebook