Domov TENIS Djokoviča s raketou tento rok neuvidíme

Djokoviča s raketou tento rok neuvidíme

Bývalá svetová tenisová jednotka a aktuálne štvrtý hráč rebríčka ATP, Srb Novak Djokovič oznámil svojim fanúšikom svoje rozhodnutie, o ktorom sa šepkalo už dlhšie. Nole si berie pauzu.

Po tom čo britský tenista Andy Murray vystriedal v novembri minulého roka Novaka Djokoviča po 122 týždňoch na poste svetovej tenisovej jednotky, ten sa márne pokúšal nájsť svoju stratenú formu. Hovorilo sa o jeho osobných i zdravotných problémoch. Všetko nasvedčovalo tomu, že Srb potrebuje reštart.

Po poslednom grandslamovom turnaji vo Wimbledone, kde Novak vzdal štvrťfinálový duel s českým tenistom Tomášom Berdychom, naznačil pred médiami, že je možné, že si od tenisu na nejaký čas oddýchne. Všetko sa potvrdilo dnes. Ešte pred oficiálnou tlačovkou sa Nole prihovoril svojim fanúšikom prostredníctvom videa na sociálnej sieti.  

„Po tom, čo sa takmer rok a pol trápim so zranením lakťa, ktoré sa ešte zhoršilo v posledných mesiacoch, som urobil rozhodnutie, že do konca roka neodohrám žiaden súťažný zápas,“ znela z úst Novaka informácia, ktorá zarmútila všetkých jeho fanúšikov.

Nole potvrdil, že najhoršie to bolo na Wimbledone.

„V posledných 12-15 mesiacoch, som to konzultoval s množstvom lekárov a špecialistov a všetci sa zhodujú, že potrebujem oddych a čas. Je to typ zranenia, na ktoré skutočne nepomôže nič, len nechať prírode čas.

Po profesionálnej stránke to nie je jednoduché rozhodnutie, ale snažím sa to brať z pozitívnej stránky. Verím, že všetko v živote sa deje z nejakého dôvodu, skúsim využiť tento čas najlepšie ako viem, strávim kvalitný čas s mojou rodinou.

Približne o mesiac, mesiac a pol, sa s božou pomocou staneme s Jelenou opäť rodičmi,“ povedal Nole so sebe vlastným úsmevom prezrádzajúcim, že sa na rolu dvojnásobného otca teší.

Srbský tenista sa následne poďakoval všetkých, ktorí mu vyjadrovali počas náročného obdobia podporu a vydril prianie, že by sa rád vrátil na kurty zdravý natoľko, aby si zahral ešte aspoň pár rokov profesionálny tenis.

ano, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Molčan triumfoval v Helsinkách

Slovenský tenista Alex Molčan triumfoval na challengrovom turnaji v Helsinkách. V nedeľnom…