Domov BASKETBAL Dončič opäť prepísal históriu NBA

Dončič opäť prepísal históriu NBA

Na reštart najlepšej basketbalovej ligy sveta sa tešili milióny fanúšikov po celom svete. Podľa toho, aké výkony hráči doteraz podávajú, je jasné, že basketbal chýbal aj im. A netrvalo dlho a jedna z vychádzajúcich hviezdičiek ligy opäť raz prepísala históriu NBA.

Luka Dončič, napriek svojmu mladému veku, je meno, ktoré športovým fanúšikom netreba nijak zvlášť predstavovať. Rozohrávač Dallasu Mavericks od svojho príchodu do NBA v lete 2018 potvrdzuje, že s ním treba počítať ako s budúcou superhviezdou.

Už vo svojom prvom ročníku prepísal viacero historických rekordov a vyslúžil si aj cenu pre najlepšieho nováčika sezóny. Wonder Boy (Zázračný chlapec), ako znie prezývka mladučkého Slovinca, pokračuje v dobýjaní rekordov aj v druhej svojej sezóne.

Krátko po reštarte súťaže po prestávke spôsobenej koronavírusom opäť prepisuje históriu.

Fantastický zápas

Kto videl zápas Dallas Mavericks vs. Houston Rockets, ktorý skončil víťazstvom Houstonu 153:149 po predĺžení, musel byť nadšený. Už samotný výsledok svedčí o tom, že sa bolo na čo pozerať.

Keď k tomu navyše pridáme famóznych 49 bodov Jamesa Hardena, ktorý v spoločnom záprahu s Russelom Westbrookom zaťažili konto Dallasu neuveriteľnými 80 bodmi a viac ako solídny výkon Lotyša Kristapsa Porzingisa, ktorý zaznamenal 39 bodov a 16 doskočených lôpt, vyjde nám z toho skvelé basketbalové divadlo.

A to sme ešte nespomenuli Luku.Dončič tvorí históriu

Ten, hoci jeho tím prehral, sa týmto zápasom zapísal do histórie NBA. Luka nastrieľal 28 bodov, ku ktorým pridal aj 13 doskokov a 10 asistencií, čím si pripísal už 15-te triple double v sezóne.

A to sa veru ešte žiadnemu mladíkovi nepodarilo. Luka Dončič sa stal prvým basketbalistom histórie NBA mladším ako 22 rokov, ktorý si v jednej sezóne pripísal 15 zápisov triple double. A to sezóna ešte ani zďaleka nekončí.

Dallas čaká ešte 7 zápasov základnej časti a už teraz je jasné, že svoje štatistiky môže Dončič vylepšiť aj v play-off, ktoré si Dallas opäť zahrá po prvýkrát od roku 2016.

ano, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…