Domov TENIS Dostal nakladačku od Nadala: Bol to úžasný moment

Dostal nakladačku od Nadala: Bol to úžasný moment

Hoci Sebastian Korda v súboji s Rafaelom Nadalom v osemfinále Roland Garros tvrdo narazil, dobrá nálada ho neopustila ani po prehre 1:6, 1:6, 2:6. Pri pozdravnom „ťuknutí“ si raketami po skončení zápasu totiž 12-násobného šampióna z parížskej antuky poprosil, či by mu nevenoval dres s podpisom.

O 20-ročnom synovi niekdajšieho skvelého českého tenistu Petra Kordu bolo už pred jeho úspešným ťažením v Paríži známe, že Nadala má ako svoj detský tenisový idol a dokonca po ňom pomenoval svoju mačku.

Zápas osemfinále na Roland Garros proti španielskemu tenistovi bol pre neho preto špeciálnym.

„Zápas s Nadalom bol napriek prehre najlepší moment v mojom živote, bolo to super. Po stretnutí som ho poprosil o podpísané tričko.

Netuším, či ho o také niečo predtým už niekto po zápase požiadal. Zrejme som bol prvý, ale je to tá najúžasnejšia vec, na ktorú nikdy nezabudnem,“ rozplýval sa Sebastian Korda po zápase.

Tomu aktuálne patrí 213. priečka v singlovom rebríčku ATP, no na parížskej antuke predvádzal skvelé výkony. Amerického 20-ročného mladíka, ktorý sa musel do hlavnej súťaže kvalifikovať, zastavil až v osemfinále Rafa Nadal.

„Bol to výborný zápas od nás oboch, ale on je pravý šampión a ukázal, prečo je to tak,“ nešetril chválou na španielskeho tenistu Korda.

Tridsaťštyriročný Nadal ešte pred zápasom s Kordom vtipne poznamenal: „Hrá skvele a má pred sebou žiarivú budúcnosť. A že som bol jeho idolom? Znamená to, že moje zápasy vysielajú v televízii už poriadne dlho. Je to asi to isté, ako som ja kedysi obdivoval Agassiho či Samprasa.“

sam, SITA, foto: SITANačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…