Domov FUTBAL Drogba kandiduje za šéfa futbalu na Pobreží Slonoviny, bude mať troch súperov

Drogba kandiduje za šéfa futbalu na Pobreží Slonoviny, bude mať troch súperov

Človek má troch sudcov – Boha, svoje svedomie a ľud krajiny. To sú slová niekdajšieho skvelého futbalistu Didiera Drogbu, ktorý sa rozhodol kandidovať za prezidenta futbalovej federácie v západoafrickej krajine Pobrežie Slonoviny, odkiaľ pochádza.

„Nikdy nie sme vo svojom úsilí sami. Ďakujem za podporu,“ napísal Drogba na twitteri. Súpermi 42-ročného bývalého útočníka, ktorý za anglický klub Chelsea nastrieľal viac ako 100 gólov, v septembrových voľbách budú Koffi Kouakou Paul, Sory Diabate a Idriss Diallo.

Drogba má za sebou skvostnú futbalovú kariéru a v rodnej krajine sa už teraz teší veľkej obľube u ľudí, ale Futbalová federácia Pobrežia Slonoviny ho zatiaľ oficiálne nepodporila.

Podľa denníka The Sun Drogba potrebuje nominácie od troch tímov najvyššej súťaže a ďalších dvoch z nižších súťaží.

Tiež sa vyžaduje podpora od niektorej z piatich záujmových skupín patriacich k futbalu na Pobreží Slonoviny – trénerov, lekárov, bývalých aj súčasných hráčov alebo rozhodcov.

Futbal je šport pre každého

„Futbal je šport pre každého, má spájať a nie rozdeľovať ľudí. Vidíme to aj na tom, koľko ľudí sa zhromaždilo pred ústredím našej futbalovej federácie,“ skonštatoval Drogba.

Dvojnásobný najlepší africký futbalista Drogba má na konte 104 reprezentačných vystúpení a pretavil ich do 65 gólov.

S tímom Chelsea sa stal štyri razy majstrom Anglicka a tiež štyri razy víťazom FA Cupu. Trikrát ovládol Ligový pohár v Anglicku a dvakrát Superpohár.

V roku 2012 dobyl s „The Blues“ aj Ligu majstrov. Aj v tureckej najvyššej súťaži si pripísal jeden majstrovský titul ako hráč Galatasaray Istanbul. Kariéru ukončil v roku 2018.

red, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Rekordér: Ako 53-ročný si zahral najvyššiu súťaž

Kazujoši Miura sa stal najstarším hráčom, ktorý sa objavil na trávniku v zápase najvyššej …