Domov AUTO - MOTO Druhá vlna koronavírusu ohrozuje VC Španielska

Druhá vlna koronavírusu ohrozuje VC Španielska

Vedenie prestížneho motoristického seriálu monopostov F1 v súvislosti s pandémiou koronavírusu pozorne sleduje situáciu v Španielsku, kde by sa počas tretieho augustového víkendu mala jazdiť Veľká cena Španielska na okruhu v Barcelone. Zhoršenie situácie by mohlo viesť aj k zrušeniu VC.

Dôvodom na zvýšenú pozornosť sú podľa portálu BBC Sports nové opatrenia v krajine na Pyrenejskom polostrove, ktoré zaviedli miestne úrady v snahe predísť výraznému nárastu nakazených ochorením COVID-19 počas tzv. druhej vlny.

V Španielsku v ostatnom období vzrástol počet potvrdených prípadov, preto napríklad úrady v Barcelone na dva týždne „stopli“ nočný život.

Zatiaľ konaniu VC nebráni nič

Aktuálne však nič nebráni tomu, aby sa v Katalánsku konali šieste preteky sezóny, keďže celý „kolotoč“ F1 funguje na princípe uzavretej bubliny, teda s minimálnym kontaktom s okolím.

Aj v rámci tohto systému existujú rôzne skupiny, ktoré spolu neprichádzajú do kontaktu. Konanie VC tiež sprevádzajú mimoriadne bezpečnostné opatrenia vrátane pravidelného testovania na COVD-19.

Ako referuje britský portál BBC Sports, ak by sa v Španielsku nepodarilo v najbližšom období spomaliť nárast infikovaných, organizácia prestížnych motoristických pretekov by bola ohrozená.

Sezóna poznačená koronou

Počas úvodných troch pretekov sezóny, dvoch v Rakúsku a jednom v Maďarsku, sa pri testovaní objavili len dva pozitívne prípady a nešlo o osoby priamo napojené na hlavné diania F1.

Vedenie seriálu doteraz zverejnilo termíny trinástich tohtosezónnych zastávok, všetky na európskom kontinente. Známe je už aj to, že v USA, Mexiku ani Brazílii sa v roku 2020 jazdiť nebude, v týchto krajinách stále prebieha intenzívny boj s koronavírusom.

Aktuálnu sezónu by mohli uzavrieť podujatia v Ázii – Vietname, Malajzii, Bahrajne či Spojených arabských emirátoch.

max, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
  • Odštartovala nová sezóna F1

    S obhajcom majstrovského titulu Lewisom Hamiltonom, navrátilcom Fernandom Alonsom či so sy…
  • Alonsa zrazilo auto

    Dvojnásobného svetového šampióna formuly 1 Fernanda Alonsa minulý štvrtok zrazilo auto. Šp…
  • Sezóna F1 sa začne v Bahrajne

    Majstrovská sezóna formuly 1 sa po roku opäť začne so značným oneskorením. A to až 28. mar…
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Odštartovala nová sezóna F1

S obhajcom majstrovského titulu Lewisom Hamiltonom, navrátilcom Fernandom Alonsom či so sy…