Domov FUTBAL Dúbravka je najlepším hráčom sezóny v Newcastle United

Dúbravka je najlepším hráčom sezóny v Newcastle United

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka je jeden z najpopulárnejších hráčov tímu Newcastle United a aktuálne už má istotu, že je aj najlepší. Informuje o tom oficiálny portál tímu Premier League, ktorý sa rozlúčil so sezónou nedeľňajšou domácou prehrou s majstrovským FC Liverpool (1:3).

V práve skončenom ročníku 2019/2020 si Dúbravka pripísal rekordných 11 zápasov s čistým kontom a celkovo 137 zákrokov.

Tridsaťjedenročný Slovák sa predstavil v dovedna 88 zápasoch od svojho príchodu zo Sparty Praha v roku 2018. Najprv bol v St. James´s Parku iba na hosťovaní, od októbra 2019 má vo vrecku dlhoročnú zmluvu do leta 2025.Už vo svojom debute v tíme „The Magpies“ sa stal top hráčom zápasu, keď 11. februára 2018 vychytal čisté konto proti Manchestru United (1:0).

Odvtedy nevynechal ani jeden zápas v Premier League, jeho náhradník pravidelne dostával príležitosť iba v pohárových súbojoch. Aj to je dôkaz o dlhodobo vysokom štandarde slovenskej reprezentačnej jednotky.

Po skončení ročníka ho vyhlásili za najlepšieho hráča tímu v tejto sezóne.

„Je to veľká česť a privilégium. Dobre poznám históriu tohto veľkého klubu a hráčov, ktorí získali predo mnou toto ocenenie. Nemôžem byť šťastnejší a poctenejší,“ uviedol Martin Dúbravka pre oficiálnu stránku Newcastle United.

V lukratívnej spoločnosti

Dúbravka sa stal šiestym brankárom NUFC, ktorý dostal prednosť pred spoluhráčmi v poli. Pred ním získali najvyššie individuálne klubové ocenenie írsky reprezentant Shay Given aj holandský reprezentant Tim Krul.

Cena pre najlepšieho hráča sa v klube zo severovýchodu Anglicka odovzdáva od sezóny 1975/1976 a jeho nositeľmi sú také hviezdy anglického futbalu nedávnej minulosti ako Kevin Keegan, Peter Beardsley, Alan Shearer či Paul Gascoigne.

V predchádzajúcej sezóne 2018/2019 sa oceneným stal venezuelský reprezentant Salomón Rondón.

„Je to naozaj veľká vec pre mňa. Je pekné mať takúto spomienku. Vážim si, že som mohol byť na ihrisku v každom zápase, v ktorom som bol zdravý a mohol tak pomôcť svojmu mužstvu.

Verím, že v budúcej sezóne sa posunieme v tabuľke nahor. Potenciál na to máme,“ doplnil Dúbravka. Jeho tím obsadil v práve skončenom ročníku 13. priečku.

sam, SITA, foto: SITA

  • Rodák má vo Fulhame silnú konkurenciu

    Slovenský futbalový brankár v službách anglického účastníka najvyššej súťaže FC Fulham má …
  • Rodák vychytal Fulhamu Premier League

    Slovenský futbalový brankár Marek Rodák má za sebou skvelú sezónu. Nielen, že sa mu podari…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Barcelona v zápase s Atléticom neprišla len o body

Futbalisti FC Barcelona nielen, že prehrali v 10. kole La Ligy na trávniku Atlética Madrid…