Domov CYKLISTIKA Dumoulin nečakane prerušil kariéru

Dumoulin nečakane prerušil kariéru

Holandský cyklista Tom Dumoulin sa z osobných dôvodov rozhodol prerušiť svoju úspešnú kariéru. V sobotu oznámil, že sa ťažko vyrovnáva s tlakom z profesionálneho športu a musí si premyslieť svoju budúcnosť.

Tridsaťročný Dumoulin je majster sveta v časovke z roku 2017, v rovnakom roku sa stal celkovým víťazom Giro d’Italia, v nasledujúcej sezóne bol druhý na Gire i Tour de France.

Na konte má aj striebro z časovky na OH 2016 v Riu de Janeiro. V uplynulých rokoch ho trápili viaceré zdravotné problémy. S tímom Jumbo­‑Visma má platný kontrakt do roku 2022.

Napriek tomu ho na bicykli nejaký čas neuvidíme. Nateraz však nie je známe, dokedy bude kariéra skvelého Holanďana prerušená.Dumoulin uviedol, že už mesiace bojuje s tým, „ako byť profesionálny cyklistka“:

„S tlakom, ktorý s tým súvisí a očakávaniami rôznych strán. Chcem uspokojiť tím a fanúšikov, ale kvôli tomu som akosi zabudol na seba. Kto vie, kam ma to povedie.“ Dumoulin uviedol, že sa snaží nájsť odpoveď na otázku, čo v živote sám chce.

Má ísť na Tour

Nečakané rozhodnutie prišlo iba deň po tom, čo Jumbo­‑Visma oznámilo, že Dumoulin pôjde tento rok na Tour spolu s Primožom Rogličom, Stevenom Kruiswijkom a Woutom van Aertom.

red, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii CYKLISTIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Valverde a Nibali sa lúčili s kariérou

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE­‑Team Emirates) obhájil vlaňajší triumf na záverečno…