Domov BASKETBAL Durant sa obul do vedenia ligy, James si dal víno

Durant sa obul do vedenia ligy, James si dal víno

Krídelník Brooklynu Nets a jedna z najväčších hviezd NBA Kevin Durant doplatil na koronavírusový protokol. Kvôli kontaktu s pravdepodobne pozitívnou osobou ho stiahli zo zápasu, čo sa mu vôbec nepáčilo. Ďalšia hviezda ligy LeBron James si zas musel počkať, kým si mohol otvoriť víno.

Kevin Durant, ktorý mal byť v kontakte s osobou s údajne nejasným výsledkom testu na koronavírus, nestihol úvodný rozskok zápasu s Torontom (117:123) a vôbec prvýkrát v kariére nastúpil ako náhradník. Odohral celkovo 19 minút, no v tretej štvrtine ho z palubovky stiahli s tým, že, že nemôže v zápase pokračovať.

Najužitočnejšieho hráča finále súťaže z rokov 2017 a 2018 situácia rozladila. Kamery ho zachytili, ako pri odchode do šatne znechutene zahadzuje fľašu s vodou. Po zápase obvinil vedenie súťaže, že ho zo zápasu stiahli iba pre to, aby si mohli pred verejnosťou pripísať dobré body.

„Fanúšikovia nie sú hlúpi. Nemôžete ich oblbnúť vašou stupídnou PR,“ znechutene sa vyjadril na sociálnej sieti Durant, ktorý za svoj obmedzený čas na ihrisku stihol dať osem bodov. Predčasný odchod Duranta zo zápasu sa nepozdával ani ďalšiemu hviezdnemu hráčovi Jamesovi Hardenovi.

„Pomyslel som si, že ak bol v kontakte s nakazenou osobou, tak vôbec nemal hrať. Veď bol s nami v šatni,“ čudoval sa autor 17 bodov a 12 asistencií. Nets sa museli bez Duranta zaobísť aj v nasledujúcom zápase vo Philadelphii, kde opäť prehrali (108:124).

Musel som si počkať na víno

To ďalšia hviezda NBA, LeBron James, mala úplne iné problémy. Jeho tím a úradujúci šampión ligy Los Angeles Lakers sa potrápil s Detroitom. O výhre zlato­-fialových museli napokon rozhodnúť až dve predĺženia.

K triumfu 135:129 ich potiahli LeBron James s 33 bodmi a Anthony Davis, ktorý mal o tri body menej. 36-ročný James zaznamenal osem bodov v druhom extra čase.

„Dve predĺženia už nie sú pre mňa a chcel som ísť domov, kde ma čakala fľaša vína. Musel som si počkať, kým ho otvorím,“ zavtipkovala jedna z najväčších legiend NBA.

ano, TASR, foto: FBNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí basketbalisti majú nového trénera

Novým trénerom slovenskej mužskej basketbalovej reprezentácie sa stal 56-ročný Chorvát Ara…