Domov FUTBAL Dušan Tittel: O rok chceme zopakovať pohárový príbeh

Dušan Tittel: O rok chceme zopakovať pohárový príbeh

Futbalisti Ružomberka v odvetnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA podľahli anglickému klubu FC Everton 0:1 a po prehre rovnakým pomerom v prvom zápase sa neprebojovali do play off o účasť v skupinovej časti EL.

Napriek tomu, že ružomberský káder má hodnotu približne 4,6 milióna eur a evertonský neporovnateľných 295,3 milióna eur, Liptáci odišli z týchto meraní síl so vztýčenou hlavou. Potvrdil nám to v našom rozhovore aj športový a marketingový riaditeľ MFK Dušan Tittel.

Aké pocity vo vás prevládajú po veľmi dobrom dvojzápase proti FC Everton?

Veľmi dobré, hoci poviem otvorene, predsa len po druhom zápase zavládlo v našom tábore sklamanie z vypadnutia so silným súperom.

Naši hráči však v obidvoch súbojoch odviedli maximum, podali výkony na hranici svojich súčasných možností. Ukázali veľa odhodlania, bojovnosti, ale aj slušné futbalové kvality.

Vonku i doma vaše mužstvo obstálo hlavne skvele takticky, troška to boli aj trénerské šachy?

V pohárovej Európe sa hrá hlavne na výsledky a nie na krásu. Z tohto pohľadu sme spokojní, aj keď ma mrzí, že sme nestrelili aspoň jeden gól.

V koncovke máme rezervy, na druhej strane nám pri niektorých šanciach chýbalo aj trocha športového šťastia.

Dostali ste jediný gól v čase, keď ste mysleli na to začať hrať už vabank?

Vedeli sme, že keď si chceme vynútiť aspoň predĺženie, tak musíme streliť aspoň jeden gól. Preto tréner Norbert Hrnčár v prestávke vymenil defenzívneho Jozefa Menicha, ktorý dovtedy úplne vypojil z hry tvorcu hostí Klaassena za druhého útočníka Miloša Lačného.

V priebehu druhého polčasu prišli na ihrisko aj Marek Sapara a Štefan Gerec. Posilnili sme teda ešte viac útok, žiaľ, naša snaha nebola korunovaná aspoň jedným streleným gólom.

Zmeny však aj troška narušili organizáciu hry v defenzíve a napokon súper po jednej malej chybe strelil víťazný gól z jedinej šance.

Čím to bolo spôsobené, že ste v obidvoch zápasoch vyšli strelecky naprázdno?

Súvisí to s kvalitou a skúsenosťou našich útočníkov v šestnástkových situáciách a tiež tým, že Everton aj v minulom ročníku Premier League mal dobrú obranu.

Má troch silných a výborných stopérov, Keana, Williamsa a Jagielku. Z nich poslední dvaja sú aj veľmi skúsení s množstvom zápasov na svojom konte.

V lete kúpil výborného brankára Pickforda, reprezentanta do 21 rokov, takže si myslím, že defenzíva Evertonu je veľmi dobrá a v Premier League bude dostávať málo gólov.

Aj z tohto dôvodu sme veľmi radi, že sme sa stretli s takým výborným mužstvom.

V obidvoch stretnutiach výborný výkon podal stopér Ján Maslo, ktorý je čím starší, tým lepší…

Je v zrelom futbalovom veku, z nášho tímu je v súčasnosti najskúsenejší hráč s najväčším počtom zápasov, patrí medzi naše veľké opory.

Svojou pozičnou výbornou hrou a vysokou postavou by sa určite presadil v ostrovnom futbale. Škoda pre neho, že už má cez tridsať rokov.

Zvykne sa vravieť, že anglické mužstvá nevedia hrať mimo Ostrovov. Myslíte si, že to ešte stále platí?

Súhlasím s týmto názorom. Anglické mužstvá určite vonku nie sú také silné ako doma, kde majú za sebou plné štadióny.

Vo svojom prostredí hrajú agresívne, s ohromným nasadením a na súperov vytvárajú veľký tlak. Mimo ostrovov týmito prednosťami predsa len tak nevynikajú.

Pravda, v najlepších anglických mužstvách je už viac cudzincov ako domácich hráčov, takže majú dosť možností nájsť najúčinnejší spôsob hry.

Váš krásny pohárový príbeh sa skončil, teraz už musíte preladiť na najvyššiu súťaž, lebo iste aj o rok by ste si radi zahrali nejakú významnú európsku súťaž?

V troch predkolách EL sme zohrali šesť kvalitných stretnutí, ktoré mužstva veľa dali. Získalo veľmi cenné skúsenosti a inšpiráciu do ďalšej práce.

Veľmi ma teší, že po jedenástich rokoch MFK znova hral v pohárovej Európe a trikrát sme vypredali domáci štadión. Chlapci svojimi výkonmi latku nastavili veľmi vysoko a teraz sa bude od nich čakať, že aj v domácej súťaži budú predvádzať kvalitnú hru.

Aj touto cestou ďakujem divákom za skvelú atmosféru a povzbudzovanie. Samozrejme, aj o rok si chceme zopakovať takýto krásny pohárový príbeh.

Milan Valko, foto: SITA

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 29, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 

Chcete viac? Predplaťte si ŠPORT žurnál Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava …