Domov AUTO - MOTO F1: Hamilton to dokázal! Dosiahol 100. víťazstvo

F1: Hamilton to dokázal! Dosiahol 100. víťazstvo

Brit Lewis Hamilton z Mercedesu dosiahol na nedeľňajšej Veľkej cene Ruska jubilejné sté víťazstvo v motoristickom seriáli MS F1. Na 2. mieste finišoval Holanďan Max Verstappen z Red Bullu, 3. prišiel do cieľa Španiel Carlos Sainz z Ferrari.

Víťaz kvalifikácie Norris nemal ideálny štart, keďže už v prvom kole sa cez neho dostal Sainz. Ináč bol úvod pretekov pokojný, bez kolízií. Norris sa vrátil na prvú priečku v 13. kole, keď sa dostal cez Sainza. Po 25. kole bol naďalej na čele Norris pred Hamiltonom a Perezom, Verstappen bol priebežne siedmy.

Preteky dostali nový náboj, keď v ich druhej polovici začalo pršať. Na to doplatil priebežný líder Norris, ktorý išiel prezuť až príliš neskoro.

Na prvé miesto sa v závere posunul Hamilton s výrazným náskokom na druhého Verstappena, ktorý predviedol takmer dokonalú stíhaciu jazdu, keďže spoločne s Bottasom či Leclercom museli pre výmenu pohonných jednotiek štartovať až zo zadnej časti štartového roštu.

„Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí prišli napriek premenlivému počasiu. Takisto aj ľuďom v našom tíme a v továrni. Chyby z kvalifikácie som si viackrát pozrel, necítil som sa príjemne, no do dnešného dňa som sa zobudil odhodlaný,“ nechal sa počuť svetový rekordér.

Sedemnásobný majster sveta Hamilton je prvý pretekár v histórii, ktorý získal trojciferný počet víťazstiev v seriá­li F1. V prebiehajúcej sezóne si pripísal 5. víťazstvo, po ktorom sa dostal na čelo priebežného poradia. Doterajší líder Verstappen stráca 2 body.

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Verstappen triumfoval vo Francúzsku a zvýšil náskok

Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na nedeľňajšej Veľkej cene Francúzska, dv…