Domov FUTBAL „Fanúšik“ Slovana urazil Škrtela

„Fanúšik“ Slovana urazil Škrtela

Šlágrom posledného kola základnej časti Fortuna ligy bol duel vedúceho tímu s jeho prenasledovateľom. Bratislavský Slovan privítal na Tehelnom poli trnavský Spartak, a hoci gól nepadol, diváci sa nemôžu sťažovať na nezáživný futbal. Na fanúšikov, konkrétne na jedného, si však posťažoval obranca Spartaka Martin Škrtel.

Po uvoľnení opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu mohlo byť na tribúnach štadióna Slovana až 50 % z jeho celkovej kapacity, napokon si cestu naň našlo vyše sedemtisíc fanúšikov.

„Atmosféra, ktorú vytvorili domáci fanúšikovia, bola výborná. Škoda, že tu nemohli byť aj naši priaznivci, ale treba povedať, že to tak bolo z objektívnych príčin.

Snáď bude pribúdať ľudí na všetkých štadiónoch v lige a atmosféra bude aspoň taká, aká bola dnes,“ tešil sa Škrtel z návratu do normálneho života.

Počas zápasu si bývalý hráč AS Trenčín, Zenitu Petrohrad, FC Liverpool, Fenerbahce Istanbul a Basaksehiru vypočul na svoju adresu viacero vulgarizmov z domáceho kotla, s čím by podľa vlastných slov nemal problém.

To, čo sa udialo pri odchode do kabín, mu však zdvihlo tlak. „Nemám problém s tým, keď počúvam pokriky z kotla, dokážem to akceptovať. Ale čo predviedol jeden primitív za lavičkou Slovana po mojom odchode z ihriska…

Nadával mi takým spôsobom, aby mi celá rodina zomrela na rakovinu. Je to hnus a úplné dno. Mal som tam konflikt, rozkopal som dezinfekciu. Myslím si, že v tom momente by však asi každý reagoval podobne.

Bohužiaľ, aj takíto ľudia chodia na štadióny,“ vravel znechutený Škrtel, ktorého sa zastal aj domáci tréner Vladimír Weiss starší. Ten dotyčnému „fanúšikovi“ prehovoril do duše.

„Som mu za to vďačný. Sám vie, že to nemá nič spoločné so športom. Ten človek prekročil čiaru, bolo to primitívne, hlúpe a nepatrí to na štadióny a ani do bežného života,“ dodal Škrtel.

TASR, foto: TASR/Lukáš GrinajNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…