Domov TENIS Federer sa vracia, na dôchodok nemyslí

Federer sa vracia, na dôchodok nemyslí

Švajčiarsky tenista Roger Fedrer neuvažoval počas dlhej pauzy spôsobenej zranením o konci kariéry a minulú nedeľu vyhlásil, že bolesť už „má pod kontrolou“ a vracia sa do súťažného kolotoča.

Tridsaťdeväťročný velikán nehral súťažný zápas od prehry so Srbom Novakom Djokovičom v semifinále Australian Open v januári 2020. Návrat na dvorce si naplánoval na turnaji Katar Open, ktorý odštartoval uplynulý pondelok.

„Viem, je zriedkavé, aby sa 40-ročný hráč vrátil po ročnej pauze. No dôležité je, že ma netrápia zranenie ani bolesť. Som veľmi rád, že som späť na turnaji. Nikdy som si nemyslel, že to bude trvať tak dlho,“ povedal Federer.

Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz síce nemal pred štartom v Dauhe veľké očakávania, no dúfal, že prekvapí sám seba. Komplikácie, ktoré nasledovali po operácii kolena ho namotivovali k návratu na kurty:

„Vedel som, že chcem absolvovať túto rehabilitáciu bez ohľadu na to, či sa vrátim. Cítim, že mám stále niečo pred sebou, na dôchodok som nemyslel.“

Federer verí, že na 100 % v poriadku by mohol byť pred Wimbledonom, no zatiaľ sa nerozhodol, aké ďalšie turnaje absolvuje a či sa predstaví na OH v Tokiu. Teší sa však na zápasy s veľkými rivalmi Rafaelom Nadalom a Novakom Djokovičom.

„To, čo v poslednej dobe dokázali, je mimoriadne. Taktiež už nemajú 25 rokov. Novak to dokázal v Austrálii, Rafa na Roland Garros,“ uviedol Federer.

sam, TASR, foto: FB  Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Opäť hrozí odklad Roland Garros

Po tom, čo bola minulá tenisová sezóna výrazne poznačená pandémiou koronavírusu, bolo jasn…