Domov INÉ Zimné športy Fialková po dvoch rokoch opäť na stupni víťazov

Fialková po dvoch rokoch opäť na stupni víťazov

Svetový pohár biatlonistiek vyvrcholil minulý týždeň v nórskom Holmenkollene a Slovensko tu dosiahlo zásluhou Paulíny Fialkovej najlepšie tohtosezónne umiestnenie. V stíhacích pretekoch na 10 km obsadila najúspešnejšia Slovenka 3. miesto, keď trafila všetkých 20 terčov.

Stíhacie preteky ovládla v Holmenkollene domáca pretekárka Tiril Eckhoffová. Druhú priečku obsadila s mankom 24,9 s Nórka Marte Olsbuová Röiselandová v žlto­-červenom drese najlepšej pretekárky celkového poradia i disciplíny a definitívne si zabezpečila veľký glóbus. Obe najlepšie pretekárky sa na strelnici pomýlili dvakrát.

Skvelá streľba

Paulína Fialková vyrazila na trať z ôsmej pozície po šprinte. Pred záverečnou streľbou bola ešte na 4. priečke, no po nule predstihla Francúzku Anais Chevalierovú­‑Bouchetovú a v cieľovej rovinke si postrážila deviate pódiové umiestnenie v kariére.

Jej výsledne manko bolo +54,0 s. Jej sestra Ivona taktiež zapísala najlepší výsledok sezóny. Netrafila dva terče na záverečnej položke, no posunula sa z 25. miesta na štarte na 18. s odstupom +2:06,1.

Fialková sa vrátila na stupne víťazov opäť po dvoch rokoch. Predtým sa jej to podarilo v januári 2020 v stíhacích pretekoch v Ruhpoldingu.

„Neustále som sa snažila dostať na pódium, no nedarilo sa mi to. Dnes však všetko vyšlo perfektne, cítila som sa dobre na trati a padlo mi všetkých 20 terčov, to je vždy výnimočné. Prežila som náročné obdobie po fyzickej aj psychickej stránke.

Nevzdávala som sa. Vedela som, že sa dokážem vrátiť k mojej minulej výkonnosti. Potrebovala som nabrať sebavedomie. Podarilo sa a som z toho veľmi šťastná,“ tešila sa Slovenka po pretekoch na tlačovej konferencii.

sam, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…