Domov FUTBAL Finále SP bude nakoniec na NFŠ aj s divákmi

Finále SP bude nakoniec na NFŠ aj s divákmi

Finále 53. ročníka futbalového Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2021/2022 sa uskutoční v nedeľu 8. mája aj s divákmi na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Po tom, čo sa ohľadne miesta konania finálového zápasu rozpútalo príliš veľa diskusií, SFZ v pondelok definitívne rozhodol.

Konanie zápasu na Tehelnom poli schválili členovia výkonného výboru SFZ už koncom apríla. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru sa však minulý týždeň obrátilo na mestskú časť Bratislava­‑Nové Mesto so žiadosťou o zakázanie stretnutia.

Vzhľadom na povesť fanúšikov ŠK Slovan Bratislava i Spartaka Trnava patrí duel medzi rizikové. Následné návrhy toho, aby sa duel odohral bez divákov, obe strany odmietli.

Spoločne s mestskou časťou Bratislava Nové mesto napokon organizátor duelu Slovenský futbalový zväz (SFZ) dospel k dohode na podmienkach konania prestížneho derby.

Súhlas Kusého

Po pondelňajšom stretnutí kompetentných orgánov starosta MČ Bratislava Nové Mesto Rudolf Kusý odsúhlasil konanie zápasu v pôvodnom termíne na NFŠ.

ň„Starosta MČ Bratislava Nové Mesto Rudolf Kusý dal finále Slovnaft Cupu zelenú. Stretnutie Slovana Bratislava so Spartakom Trnava sa odohrá podľa plánu 8. mája o 17.30 na NFŠ za prítomnosti divákov.

Od prizvaných zástupcov však Rudolf Kusý žiada splnenie niekoľkých podmienok, ktoré majú viesť k tomu, aby sa zápas odohral v športovej atmosfére a bez násilia.

Vyzýva všetky zainteresované strany, aby dokázali, že zápas dvoch odvekých rivalov bude naozaj iba o futbale. Aby sa na štadión nebáli prísť fandiť aj slušní diváci,“ informovala na webe zväzu riaditeľka PR SFZ Monika Jurigová.

Podmienky pre fanúšikov

„Kapacita štadióna bude znížená z 22 500 na 16 000. Rozdelený bude na štyri časti, fankluby budú za bránkami. Tribúna D je vyhradená pre fanúšikov Spartaka Trnava, tribúna C pre priaznivcov Slovana Bratislava. Pre širokú verejnosť sú určené tribúny A a B.

Vstupenky sa budú predávať, ako už SFZ skôr deklaroval, na meno a priezvisko cez ticketingový systém. Pri vstupe ich bude usporiadateľská služba kontrolovať dokladom totožnosti.

Kontroly budú dvojstupňové, do sektorov C a D nebudú vpustení žiadni diváci s inou štátnou príslušnosťou, nakoľko budú pri vstupe vyhodnotení ako rizikoví. Fanúšikovia Spartaka Trnava pricestujú do Bratislavy špeciálnym vlakom na stanicu Nové Mesto, odkiaľ ich na štadión privezú vyhradené autobusy.

Štadión sa otvorí dve hodiny pred zápasom. Zvýšený bude aj počet členov usporiadateľskej služby a na zabezpečení poriadku sa budú podieľať aj zástupcovia SBS oboch klubov. Dohliadať na pokojný priebeh zápasu budú aj policajné zložky,“ dodala.

Fanúšikovia oboch klubov majú zelenú

V októbrovom stretnutí Fortuna ligy prišlo na trnavskom Štadióne Antona Malatinského k výtržnostiam. Zápas nedohrali a skontumovali ho v prospech hostí.

Oba kluby následne dostali zákaz pre fanúšikov navštevovať zápasy na štadióne súpera. Tento zákaz sa však na pohárové stretnutia nevzťahuje, a tak šli na finále Slovnaft Cupu do predaja vstupenky pre fanúšikov oboch klubov.

red, TASR, foto: internetNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…