Domov FUTBAL FL: Baráž si zahrá Senica, kráľom strelcov je Kurminowski

FL: Baráž si zahrá Senica, kráľom strelcov je Kurminowski

Posledné 10. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy dalo odpovede aj na posledné otvorené otázky sezóny 2020/2021. Po tom, čo bolo po predposlednom kole jasné, kto bude majster i zostupujúci, sa v tom poslednom vyriešila aj otázka tímu, ktorý bude o extraligovú príslušnosť bojovať v baráži a poznáme aj meno kráľa strelcov.

V skupine o titul sa v poslednom ligovom kole nehralo už prakticky o nič. Tímy mali medzi sebou také odstupy, že ich poradie sa už zmeniť nemohlo.

Slovan potvrdil status najlepšieho fortunaligového tímu víťazstvom s Trenčínom, Dunajská Streda zas oprávnený náskok na druhom mieste práve víťazstvom nad treťou Trnavou. Žilina si po prehre v pohárovom finále napravila chuť vysokým víťazstvom nad Zlatými Moravcami.

Omnoho zaujímavejší bol boj v skupine o udržanie sa, kde ešte tri tímy mohli padnúť na barážovú priečku. „Čierny Peter“ napokon ostal v rukách Senice, ktorá z tejto trojice ako jediná prehrala, keď podľahla Seredi.

Zatiaľ, čo Senica bude bojovať o udržanie sa v najvyššej lige aj v budúcej sezóne (proti Banskej Bystrici), Sereď víťazstvo posunulo do boja o pohárovú Európu. o účasť v 1. predkole UEFA Európskej konferenčnej ligy si zahrajú okrem Serede aj Žilina, Zlaté Moravce a Trenčín.

Vysokým víťazstvom proti Nitre si fortunaligovú príslušnosť pre budúci ročník zaistili Michalovce. Pohronie porazilo v poslednom kole Ružomberok, ktorý tak prišiel o možnosť bojovať „o Európu“.

Kurminowski kráľom strelcov

Vďaka gólovej explózii v poslednom ligovom kole sa najlepším strelcom tohto ročníka Fortuna ligy stal útočník MŠK Žilina Dawid Kurminowski.

V zápase so zlatými Moravcami dal štyri góly. Celkovo v tejto sezóne Fortuna ligy zaznamenal 19 presných zásahov, čo je o tri viac ako dunajskostredský zakončovateľ Ramirez.

sam, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sľúbil, že FIFA vydá …