Domov FUTBAL FL: Liptáci zaznamenali historické víťazstvo

FL: Liptáci zaznamenali historické víťazstvo

Futbalisti nováčika MFK Tatran Liptovský Mikuláš zaknihovali vo Fortuna lige historické prvé víťazstvo. V 4. kole otočili priebeh zápasu so Žilinou a favorizovaných Šošonov prekvapujúco zdolali 2:1. Tabuľku vedie majstrovský Slovan, hoci má o duel menej.

Žilina utrpela v 4. kole Fortuna ligy prvú tohtosezónnu ligovú prehru a klesla na tretie miesto. Naopak Liptovský Mikuláš poskočil po cennom triumfe na 11. priečku.

Lídrom je Slovan, ktorý má navyše zápas k dobru, keďže duel 3. kola proti Ružomberku odohrá v septembri. Trnava je po triumfe 2:0 nad Zlatými Moravcami druhá, má rovnako ako Slovan deväť bodov a doma v tejto sezóne vyhrala všetko bez inkasovaného gólu.

Okrem Slovana majú po štyroch kolách v kolonke prehier nulu aj Senica a Ružomberok. Oba celky si však zatiaľ pripísali iba po jednej výhre a okupujú 5., resp. 6. miesto. Senica je zatiaľ prekvapením súťaže, keď zvládla aj náročnejšie duely proti Trnave (2:1) a v ostatnom kole aj Dunajskej Strede (1:1).

Tá sa naopak trápi a nenabudila ju ani výhra 3:1 proti Liptovskému Mikulášu v druhom kole. V treťom a štvrtom kole opäť nedokázala bodovať naplno a pripísala si len remízu so Senicou a prekvapivú prehru so Sereďou (0:1). S pasívnym skóre 5:7 okupuje až 7. priečku, len o skóre pred Pohroním a Sereďou.

Sklamaním sú Michalovce, ktoré po suverénnom úvodnom víťazstve 4:1 s Dunajskou Stredou trikrát po sebe prehrali, okrem zakopnutia s Pohroním v druhom kole, si v ostatných dvoch pripísali prehru s Trenčínom (1:2) i so Slovanom (1:3).

Po prekvapivom víťazstve Liptovského Mikuláša v ostatnom kole svieti nula v kolonke víťazstiev už len pri posledných Zlatých Moravciach. Tie vydolovali zo štyroch úvodných zápasov jediný bod, za remízu 1:1 so Senicou, a zatiaľ dokázali streliť len jediný gól.

V gólovej štatistike zatiaľ vedie Slovan a Trnava. Oba tímy dali zhodne po 9 gólov a majú aj rovnaké skóre 9:2.

sam, foto: facebook/DACNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava …