Domov FUTBAL FL: Po 9. kole nadstavby je už všetko jasné

FL: Po 9. kole nadstavby je už všetko jasné

Predposledné kolo nadstavbovej časti najvyššej slovenskej futbalovej ligy vyriešilo už aj zostávajúce nezodpovedané otázky. Druhé miesto obsadia vo Fortuna lige 2021/2022 definitívne futbalisti Ružomberka a baráž o európske súťaže si zo skupiny o udržanie sa zahrá Trenčín.

MFK Ružomberok cestoval v rámci 9. nadstavbového kola do Dunajskej Stredy. Zaujímavý duel gólovo načal domáci Dimun už v 2. minúte, no hostia už v 20. minúte viedli.

Štvrťhodinu pred koncom mali dvojgólový náskok a ich cestu za striebrom v najvyššej súťaži už neprekazil ani Krstovič znižujúci na konečných 2:3. Tretia Trnava, ktorá cez víkend zdolala pod Dubňom Žilinu 2:1, stráca na Ružomberok pred záverečným kolom tri body.

V prípade dotiahnutia sa na „Ružu“ však má s týmto súperom horšie vzájomné zápasy, a preto ho už nemôže ohroziť. Ružomberčania obsadia v tabuľke Fortuna ligy 2021/2022 konečnú druhú priečku za majstrovským Slovanom Bratislava. V ostávajúcom zápase skupiny o titul si majster z Bratislavy poradil v Trnave so Sereďou jasne 3:0.

V skupine o udržanie sa si definitívu účasti v baráži o európske poháre zaistil Trenčín, ktorý zdolal Senicu hladko 3:0. O všetkom sa pritom rozhodlo už do prestávky.

Keďže Michalovce nezvládli domáci duel s Liptovským Mikulášom (1:2), Trenčín je už istým víťazom skupiny o udržanie sa. Pred Liptákmi má náskok siedmich bodov, Michalovčania po víkende zaostávajú už o osem bodov.

Vypadávajúce Pohronie si v predposlednom kole súťaže pripísalo tretiu výhru v ročníku, keď zdolalo Zlaté Moravce (3:1), ktoré sa o fortunaligovú príslušnosť budú musieť pobiť v baráži.

V tej ich vyzve druhý tím z druhej ligy, ktorým sa stala Dukla Banská Bystrica. Nováčikom nového ročníka FL bude Podbrezová, ktorá v súťaži nahradí Pohronie.

Európske miestenky

Slovan Bratislava ako majster začne európsku sezónu v 1. predkole Ligy majstrov. Ružomberok a Trnava budú reprezentovať slovenský futbal v Európskej konferenčnej lige 2022/2023 – MFK začne v 1. predkole, Spartak ako víťaz Slovenského pohára v druhom.

Ďalšiu miestenku do 1. predkola EKL získa víťaz baráže. V jej semifinále sa stretnú Dunajská Streda (4. miesto vo FL) s Trenčínom (7.), ktorý vyhral skupinu o udržanie sa, Sereď (5.) si zmeria sily so Žilinou (6.).

sam, TASR, foto: TASR/Lukáš Grinaj