Domov INÉ Footgolf: Bartko sa stal po 4. raz majstrom SR

Footgolf: Bartko sa stal po 4. raz majstrom SR

Na footgolfovom ihrisku v Šuranoch prebehlo finálové 10. kolo 7. ročníka Slovenskej FootGolfovej Tour. Na základe spojených výsledkov zo Slovenskej FootGolfovej Tour a Slovenského Footgolfového Pohára sa absolútnym víťazom a footgolfovým majstrom Slovenska jednotlivcov stal už po štvrtý raz Tomáš Bartko.

Za kapitánom dvojnásobnej bronzovej reprezentácie SR na EURO FOOTGOLF 2019 a 2021 skončili na pódiu druhý Marek Vittek a tretí Ján Kozák mladší.

„Po štvrtý raz zvíťaziť bolo veľmi ťažké, pretože konkurencia vo FootGolfe na Slovensku je veľmi veľká, niekedy na európskych turnajoch nie je taká ako na našich slovenských.

Získali sme opäť bronz na majstrovstvách Európy tímov EURO FOOTGOLF, preto sezónu z tohto hľadiska hodnotím ako úspešnú, ale zároveň najťažšiu zo všetkých od roku 2015, odkedy hráme Slovenskú FootGolfovú Tour.

Aj keď prvé víťazstvo je najcennejšie a najťažšie,“ uviedol pre TASR Bartko.

V ďalších kategóriách bolo poradie na prvý troch miestach takéto: v kategórii muži – 1. Tomáš Bartko, 2. Ján Kozák ml. a 3. Dušan Vangel, v kategórii seniori – muži nad 45 rokov – 1. Marek Vittek, 2. Branislav Thron, 3. Jozef Mráz, v kategórii ženy – 1. Rebeka Režná, 2. Lucia Čermáková a 3. Dana Bombalová, v kategórii amatéri – začínajúci hráči 1. Peter Šimunek, 2. Rastislav Salbot, 3. Viliam Mozolák a medzi juniormi do 18 rokov – 1. Samuel Netopil, 2. Matúš Dúbravka a 3. Daniel Netopil.

Úspešnú footgolfovú sezónu 2021 ukončí o týždeň 16. – 17. októbra na footgolfovom ihrisku v Skalici súťaž slovenských klubov o klubového majstra Slovenska.

red, TASR, foto: facebook/FootGolfNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Moderná gymnastika: Šillerová majsterkou Slovenska

Majsterkou republiky v modernej gymnastike sa v sobotu v Malinove stala Tereza Šillerová z…